Świetlica szkolna

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w miłej atmosferze. Znajduje się ona na parterze budynku szkolnego. Uczniowie przebywający w świetlicy mogą liczyć na pomoc nauczycieli w odrabianiu prac domowych, mają możliwość spożycia posiłku oraz bezpiecznego i efektywnego wypoczynku.

W świetlicy każde dziecko może znaleźć taką formę aktywności, która będzie rozwijać jego zainteresowania i predyspozycje. W naszej ofercie są zajęcia plastyczne i sportowe. Promujemy czytanie książek podczas zajęć czytelniczych. Podczas zajęć wykorzystujemy unikalne narzędzie edukacyjne – Interaktywną Podłogę FunFloor, która doskonale rozwija spostrzegawczość i integrację sensoryczną dzieci, a przede wszystkim ich kreatywność. Przy sprzyjającej aurze zabawy odbywają się na świeżym powietrzu. Zachęcamy do zapoznania się z Harmonogramem zajęć w świetlicy szkolnej.

Regulamin świetlicy 2018

Harmonogram zajęć w świetlicy szkolnej

GODZINY PRACY  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

od poniedziałku do piątku: 6.45 – 17.00

Prawa i obowiązki wychowanków świetlicy

Wychowawcy świetlicy:

• Katarzyna Berezińska
  • Anna Cudak
  • Dorota Jastrzębska
  • Zofia Makowska
  • Monika Mszyca
  • Luiza Wachelka
  • Małgorzata Zalejska – Chaba

Ramowy plan dnia w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Częstochowie w roku szkolnym 2018/2019

Rodzaj zajęć

6.45 – 8.00

Przychodzenie dzieci do świetlicy. Zabawy według indywidualnych zainteresowań dzieci: konstrukcyjne, tematyczne, gry planszowe, rysowanie, kolorowanie.

„Poranek z książką” – czytanie czasopism lub lektur własnych. Wyjście na lekcje.

8.00 – 11.30

Grupa dopołudniowa

11.30 – 12.45

Obiad. Czynności organizacyjne (np. porządkowanie sali po wspólnej zabawie).

12.45 – 15.30

Grupy popołudniowe

Zajęcia dydaktyczne według planu pracy. Prace indywidualne i grupowe w zespołach zadaniowych. Zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, czytelnicze, zabawy tematyczne, pogadanki i rozmowy, filmy edukacyjne, konkursy, quizy w zależności od potrzeb grupy. Gry i zabawy dowolne i zorganizowane. Pomoc w odrabianiu lekcji według potrzeb dzieci. Zajęcia dodatkowe na świetlicy (według odrębnego harmonogramu).

15.30 – 17.00

Zabawy według indywidualnych zainteresowań dzieci, konstrukcyjne, tematyczne, gry planszowe, układanie, rysowanie, kolorowanie, oglądanie filmów dla dzieci. Rozmowy indywidualne z dziećmi i rodzicami. Czynności organizacyjno-porządkowe.

Dzienny rozkład zajęć podlega modyfikacjom zgodnie z aktywnością i zainteresowaniami uczniów.

Aktualności

Trzeciego września powitaliśmy uczniów klas pierwszych, którzy zapisali się do świetlicy szkolnej. Każdy z uczniów otrzymał mądrą sówkę. Niebawem spotkamy się na uroczystym ślubowaniu. Od początku roku szkolnego dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych, poznały zasady bezpieczeństwa w świetlicy, bawiły się na placu zabaw.