Pomóż nam przetrwać zimę……

Pod tym hasłem  w dniach 27.11.17- 10.12.17 w naszej szkole odbędzie się zbiórka artykułów dla zwierząt z częstochowskiego schroniska. Każdy może pomóc przekazując opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu Pani Konopie lub opiekunowi Samorządu Szkolnego Pani Wachelce  następujące rzeczy:
żwirek dla kotów,
– karmę mokrą dla kotów i psów (saszetki, puszki)
makaron, ryż, kaszę
– słomę na zimę do ocieplenia legowisk
koce i ręczniki
miski metalowe
drapaki i domki dla kotów
środki czystości
artykuły do pielęgnacji

– i.t.p

Jeżeli się przyłączysz wspólnie możemy zrobić coś dobrego, tym razem dla bezdomnych zwierząt.

CZEKAMY NA WAS I ZAPRASZAMY DO ZBIÓRKI !!!

I ruszyli do boju..…….lecz nie chodzi tu wcale o bitwę ale o niesienie pomocy…..

To już kolejny rok, kiedy podczas weekendów uczniowie naszej szkoły odrywają się od szklanych ekranów,  wizyt w McDonald’s, nudnych filmów  w Cinema City itp aby zasilić szeregi wolontariuszy ruszających po to, by wspomóc działania krakowskiej Fundacji „Promień Nadziei”. Warto przybliżyć, iż organizacja ta zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich, zagrożonych marginalizacją społeczną, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, a także ciężko chorym wymagającym leczenia specjalistycznego, rehabilitacji oraz sprzętu specjalistycznego. Do zadań młodzieży należy pomaganie chętnym osobom pakować zakupy w marketach Simply na terenie naszego miasta, zachęcając tym samym  klientów do udziału w zbiórce. Uczestniczenie w akcjach tego rodzaju jest świetną okazją do rozwijania wśród młodzieży empatii, wrażliwości i  życzliwości. Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy z klas IIIa, IIIb i IIIc, za ich zaangażowanie, poświęcony czas i cierpliwość  w bezpośrednich kontaktach z ludźmi J. Niech słowa Papież Franciszka:

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” .

zachęcą was do zgłoszenia się na kolejne akcje do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu P. Marty Konopy. Czekamy na was 🙂

MK