Konkursy pozaszkolne

15 listopada 2018 r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona bajkowa postać”. Nadesłano bardzo dużą ilość ciekawych prac plastycznych uczniów  klas I – III  z 10 szkół podstawowych w Częstochowie. Jury przyznało następujące nagrody:

– I miejsce dla Dominiki Rakowskiej – SP 53
– I miejsce dla Kaliny Michalczewskiej – SP 13
– II miejsce dla Olafa Kani – SP 53
– II miejsce dla Ewy Bukowskiej – SP 32
– III miejsce dla Julii Ciałowicz – SP 13
– III miejsce dla Natalii Tomzik – ZSP nr 3
Wyróżnienia :
– Maja Broncel – SP 13
– Lena Kulik – SP 53
– Sonia Kopaczewska SP 14
– Zofia Minkina SP 37
– Dawid Siwczyński SP 1
– Maja Miller SP 13
Organizatorzy : Edyta Zgardowska, Anna Cudak

„Najmłodsi na start”

W dniu 7 maja 2018 r. w naszej szkole odbyły się międzyszkolne zawody sportowe dla klas trzecich pod hasłem – „Najmłodsi na start”, które przygotowały Barbara Jezierska, Edyta Zgardowska i Joanna Woźniak. Czteroosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach, przebiegających w formie wyścigów. Młodzi sportowcy wykazali się dużą sprawnością fizyczną i ogromną wolą walki. W zmaganiach sportowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 29. Uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11. Wszyscy mali sportowcy otrzymali dyplomy i drobne upominki, które wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 Maciej Wawrzaszek. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. „Trzynastkę” reprezentowała drużyna w składzie: Zuzanna Pietraszko (III A), Kamil Kozłowski (III B), Martyna Bajor (III C), Jakub Suślik (III D).

Młodym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

EZ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu

Ekologiczno – Plastycznego „Zrób coś z niczego”

Kl. I – III

Dawid Białas SP 13 kl IIa – I miejsce

Apolonia Martałek SP 13 kl Ib– II miejsce

Oliwia Kowalska SP 34 kl IIa– III miejsce

Wyróżnienia:

Amelia Frączek SP 46 kl I

Dominik Kalota SP 13 kl Ib

Aleksander Jakubowski SP 13 kl Ic

Kl. IV – VI

Weronika Ujma SP 46 kl IV– I miejsce

Alicja Warzycha SP 46 kl VI– II miejsce

Natalia Kilianek SP 36 kl IV– III miejsce

Wyróżnienie

Zuzanna Piasecka SP 14 kl IVb

Natalia Korzewska SP 36 kl V

Polak za granicą
Mieliśmy kilka dni opóźnienia. Wybaczcie ! Poprawimy się !! Dzisiaj publikujemy informację o Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego „Polak za granicą”

W naszej szkole, już po raz czwarty, odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „Polak za granicą”. Tym razem uczniowskie zmagania odbywały się pod hasłem: „Polak poznaje swoje zainteresowania”. W zmaganiach – zadaniem było rozwiązać test z języka angielskiego lub niemieckiego – wzięło udział 40 reprezentantów z 21 szkół z Częstochowy i powiatu częstochowskiego.
– Poziom był naprawdę wysoki –  mówi Elżbieta Kaczmarek, anglistka i nauczycielka chemii, pracująca obecnie w SP nr 13 w Częstochowie. – Osoby, które zdecydował się wziąć udział w tym konkursie, były doskonale przygotowane. Cieszymy się z faktu, że znajomość języka angielskiego – wśród uczestników tych zmagań – z roku na rok jest coraz wyższa.
Wyniki: I miejsce. Łukasz Rogalski (Szkoła Podstawowa nr 24 w Częstochowie) – opiekun p. Katarzyna Leszczyńska.
II miejsce. Martyna Szcześniak (SP nr 13 Częstochowa) – opiekun p. Barbara Janicka i p. Joanna Tomżyńska.
III miejsce. Karolina Pyś (SP nr 54 w Częstochowie) – opiekun p. Małgorzata Piotrowska i Agnieszka Szyda.
Wyróżniania. Kaja Służałek (SP nr 3 w Kłobucku)  – opiekun Katarzyna Kochalska, Sylwia Galle, Kinga Sowińska. Paulina Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa w Kłomnicach) – opiekun Joanna Suliga.
Dominik Kumiszczo  (SP nr 48 w Częstochowie) – opiekun Magdalena Kieć i Piotr Haziak.
cw

Wyniki pozaszkolnych konkursów

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO W JĘZYKU ANGIELSKIM

„CZĘSTOCHOWA OKIEM MŁODYCH”

KATEGORIA I – KLASY IV-VI:

I miejsce:  Kinga Mermer – SP 49 – opiekun p. Jadwiga Mastalska

II miejsce: Paolo Crepaldi – SP 17 – opiekun p. Tatiana Musiał

III miejsce: Julia Bieda, Amelia Synowiec – SP 17 – opiekun p. Marta Jałowiec-Nocuń

KATEGORIA II – KLASY VII:

I miejsce: Maja Brol, Julia Toborek, Julia Jaszke – SP 13 – opiekun p. Marta Konopa

II miejsce: Anna Nierada, Anna Nowak – SP 13 – opiekun p. Marta Konopa

WYRÓŻNIENIA:

Michał Czerwiński SP 17-opiekun p. Tatiana Musiał

Julia Orlikowska SP 49 – opiekun p. Jadwiga Mastalska

Mateusz Ostrowski, Christopher Wąsik SP 13 – opiekun p. Sylwia Brewczyńska-Grynbaum

Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej ” Wiosna  2018″

Julia Przybylska   kl. VIa  I miejsce  opiekun p. E. Białas

Filip Przybylski kl. IIa     III miejsce  opiekun p. E. Białas

Powiatowy Konkurs Palma Wielkanocna

Julia Przybylska i Filip Przybylski III miejsce   opiekun p. E. Białas

Powiatowy Konkurs Plastyczny „TRADYCYJNE OZDOBY CHOINKOWE”z cyklu „Polskie Boże Narodzenie”

Julia Przybylska   kl. VIa     III miejsce  opiekun p. E. Białas

Wojewódzki Konkurs na „Szopkę, gwiazdę, ozdobę choinkową, wieniec adwentowy i podłaźniczkę”

Julia Przybylska  kl. VIa     III miejsce w .opiekun p. E. Białas

Wojewódzki Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”organizowanego przez:  Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej  Pod patronatem  Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.

Maja Jaworska   IV b    III miejsce   opiekun p. E. Białas

POWIATOWY KONKURS LITERACKI  „ŚWIAT WYKREOWANY”

Julian  Staroszczyk   I miejsce opiekun p. M. Kubicka

Tomasz Majda kl. IV b wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny – 15 marca 2018r

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY W JĘZYKU ANGIELSKIM „CZĘSTOCHOWA OKIEM MŁODYCH'”

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MULTIMEDIALNEGO W JĘZYKU ANGIELSKIM

Załącznik do konkursu

Przedstawiamy regulaminy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych na rok szkolny 2017/2018.

PROSIMY KLIKNĄĆ TUTAJ