Oddział Przedszkolny

Oddział przedszkolny 2018/2019


MIKOŁAJKI – Wyjście do teatru

Dnia 5 grudnia 2018r. Zerówkowicze z SP 13 uczestniczyły w wycieczce do Teatru  im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Trzy świnki” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych.

To jednak nie koniec atrakcji w tym dniu… . Z zapartym tchem oczekiwaliśmy na spotkanie z Mikołajem…

 


„Od ziarenka do bochenka…” – wycieczka do piekarni.

28 listopada 2018r. Zerówkowicze wzięli udział w wycieczce do Piekarni „Jedność i Społem”  przy ul. Tartakowej w Częstochowie.

Mieliśmy możliwość obejrzeć pomieszczenia w których przygotowuje się ciasto i piecze chleb. Dowiedzieliśmy się o etapach produkcji pieczywa oraz o produktach potrzebnych do jego wyrobu. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o tajnikach pracy piekarza. To była ciekawa i pouczająca wycieczka.

Serdecznie dziękujemy pracownikom piekarni za życzliwe przyjęcie.

 


30 listopada 2018 r. wyruszyliśmy do Klubu Jeździeckiego  „Lambada” w Częstochowie.  Dzieci z oddziału przedszkolnego mogły poznać i przyjrzeć się z bliska koniom policyjnym. Przekonaliśmy się jak ważna i nieoceniona jest praca i zaangażowanie tych zwierząt.

Serdecznie dziękujemy KJ Lambada w Częstochowie za miłe przyjęcie.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W kalendarzu pełno jest ciekawych dat i dni do świętowania. Wśród nich 25 listopada – Dzień Pluszowego Misia.

MIŚ – jedna z najpopularniejszych zabawek naszego dzieciństwa. Mały, duży, szary, bury,  czy kolorowy… każdy z nas posiada swojego ulubieńca. 26 listopada 2018r. nasi ulubieńcy zawitali   w oddziale przedszkolnym.

JB/MW


31 października 2018r. – ważny dzień!!!

W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego SP13 zostały uroczyście pasowane na Zerówkowicza.

W uroczystości udział wzięli rodzice oraz Pan dyrektor szkoły, Maciej Wawrzaszek.

Po przywitaniu gości, dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną. Były piosenki, wierszyki, śmiech i… momenty wzruszenia J Radośni i uśmiechnięci przystąpili do uroczystego ślubowania. Następnie Pan dyrektor dokonał pasowania każdego dziecka na ucznia klasy „0”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, wręczył  Zerówkowiczom dyplom pasowania oraz mały upominek J

To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

JB/MW


ŚWIĘTO DYNI

We wtorek 30 października 2018r. w oddziale przedszkolnym zorganizowaliśmy Święto Dyni… czyli dzień na wesoło.

„ Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży wkoło,

Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam.”

Złota polska jesień dostarcza nam wielu ciekawych inspiracji. W tym dniu dzieci były przebrane za śliczne dynie lub miały na sobie coś pomarańczowego J.

JB/MW


 

DENTOLANDIA W SP 13

W dniu 24.10.2018r. w naszej szkole SP 13 dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział   w warsztatach edukacyjnych „Akademia Zdrowego Uśmiechu”. Warsztaty AZU prowadzone były w formie zabawy przez wykwalifikowaną Panią asystentkę stomatologii dziecięcej z Dentolandii.

Spotkanie z dziećmi miało na celu rozpowszechnienie profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Podczas warsztatów dzieci nie tylko bawiły się, ale przede wszystkim poznały:

– nawyki zdrowego odżywiania,

– jak prawidłowo szczotkować zęby,

– specyfikę zawodu stomatologa oraz przełamywali  lęk związany z dentystą.

W trakcie spotkania personel medyczny zrealizował wstępne badanie stanu uzębienia dzieci.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominki wraz z wynikiem badania, w formie diagramu do wglądu rodziców.

Warsztaty AZU były bardzo ciekawe i dały dzieciom wiele korzyści.

JB/MW


 

 

Ciekawy świat zajezdni MPK
10 października 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego SP nr 13 odbyły ciekawą wycieczkę do bazy przedsiębiorstwa MPK w Częstochowie.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od warsztatów tramwajowych. Nasi najmłodsi wychowankowie mieli możliwość porównać wygląd zewnętrzny i wewnętrzny tramwaju, dawniej i dziś. Co więcej, mogliśmy okazję zobaczyć  niezwykły pojazd poruszający się po szynach, zabytkową perełkę tramwajową, która po 30 latach oczekiwań wyjechała na tory 17 października 2018 r.
Uczniowie zwiedzili całą zajezdnię, warsztaty z ogromnymi maszynami oraz myjnię. Poznali też specyfikę pracy motorniczego.
Najciekawszym przeżyciem było jednak zejście do kanału w stacji diagnostyki i zobaczenie na własne oczy, co takiego tramwaj ma „pod spodem…”
Dla Zerówkowiczów była to ciekawa i pouczająca wycieczka. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom MPK za miłe przyjęcie i pokazanie nam tego, czego nie można zobaczyć na co dzień.
JB, MW


 

Warsztaty z robotyki.

Zajęcia  z robotyki to nauka konstruowania i programowania poprzez zabawę uwielbianymi przez dzieci klockami LEGO! Dzięki tworzeniu różnego typu robotów dzieci rozwijają zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.

1 października 2018r. dzieci z klasy „0” miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki zorganizowanych z okazji „Dnia Chłopaka”. Poznały zasady mechaniki, uczyły się budować konstrukcję- Spinnera z dostępnych klocków Lego. Warsztaty pozwoliły zerówkowiczom uczyć się prawidłowej organizacji czasu i pracy w zespole, rozwijać kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, umiejętność logicznego myślenia i planowania. To była świetna zabawa!

Zajęcia te dały szansę na nabycie nowych umiejętności, jak i poszerzenia podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką i  informatyką.

Podczas zajęć dzieci były pod opieką wykwalifikowanej kadry służącej w każdym momencie radą i pomocą.

Dzieci pracowały na zestawach LEGO Education, a zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości Pana Tomasza Muca.

JB,MW


Przyszłą do nas Pani Jesień
Pytamy. Co się dzieje w grupie najmłodszych uczniów naszej szkoły? Odpowiedź. Pracują sumiennie ! Obecnie dzieci z „Zerówki” witają jesień !
W SP nr 13 najmłodsza grupa,czyli dzieci z oddziału przedszkolnego, powoli wdraża się do systematycznej pracy w szkole.
Bez pośpiechu! Małymi kroczkami !
Obecnie – pod okiem wychowawczyń – witają nową porę roku! Witają jesień!
„Już lato odeszło i kwiaty przekwitły, a jeszcze coś w polu się mieni,
To w polu i w lesie czerwienią się,
Spójrzcie
korale, korale jesieni.
Idzie lasem pani jesień, jarzębinę w koszu niesie.
Daj korali nam troszeczkę, nawleczemy na niteczkę”.
Jesień to piękna pora roku. Otacza nas pięknymi kolorami, dostarcza skarby, które można w ciekawy sposób wykorzystać w pracy z dziećmi. Sala, gdzie mają zajęcia dzieci z zerówki, zamieniła się w pracownię, w której powstała wspaniała jarzębinowa biżuteria. Zajęcia sprawiły wszystkim dużą radość i wiele satysfakcji z wykonanej pracy.
JB, współpraca cw

 


Oddział przedszkolny 2017/2018


Śladami częstochowskich zabytków

 


Wycieczka do Osikowej Doliny

 


Wycieczka do OKF – Warsztaty plastyczne

 


W przedszkolu gościliśmy psa Szo Szo  wraz ze swoją opiekunką. Psina na początku musiała przyzwyczaić się do nowego pomieszczenia i dużej grupy dzieci, więc swoim dużym, wilgotnym noskiem obwąchiwała salę, dzieci i panie. Po rozpoznaniu terenu Szo Szo nawiązał kontakt z dziećmi, dawał się pogłaskać i nakarmić. Szo Szo był bardzo spokojny wobec dzieci, co przyczyniło się iż wiele z nich z odwagą podchodziło do niego a te mniej odważne po chwili również przełamywały swoje lęki i z dłoni podawały psu karmę do jedzenia. Szo Szo pokazał nam jak potrafi reagować na komendy swojej pani .  Dzieci poznały właściwe i niewłaściwe zachowania  wobec psów.

 


W dniu 25.04.2018r. zerówkowicze udali się do Miejskiego Domu Kultury na przedstawienie pt.”Kolory miasta”. Sztuka teatralna zaprezentowana została przez aktorów z jednego z krakowskich teatrów. Przedstawienie miało charakter edukacyjny, promowało bowiem dbałość o nasze środowisko, segregację odpadów do odpowiednich pojemników i zapobieganie powstawania smogu w mieście. Przedszkolaki miały także możliwość czynnego uczestniczenia w przedstawionej bajce. Wszystkim dzieciom bardzo podobało się przedstawienie i każde dobrze się bawiło:)

 


W czwartkowy poranek, 22 kwietnia 2018 roku zerówka wybrała się do Filharmonii na ” Audycje muzyczną” Jak oswoić czarne zęby. Poznajemy fortepian i jego wirtuozów , którą prowadziła przesympatyczna Ciocia Małgorzata.

 


Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

We wtorek 13 lutego 2018 r. odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać królewny, biedronkę, policjanta, piłkarza.

Bal karnawałowy odbył się razem z klasami od I do III Sali gimnastycznej, gdzie zabawę prowadził wodzirej. Bal karnawałowy składał się z 2 części, przerwa umożliwiła dzieciom zjedzenie podwieczorku oraz uzupełnienie płynów, które wyparowały podczas skakania i tańczenia przy największych przebojach. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok 🙂

 


W dniu 22.01.2018 w grupie zerówki odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały przepiękny występ dla zaproszonych gości- ukochanych babć, dziadków oraz rodziców. Nie zabrakło też pradziadków, co ogromnie cieszy, że i oni znaleźli czas, aby nas odwiedzić. Na koniec  każdy przedszkolak wręczył drobny upominek własnoręcznie wykonany swoim dziadkom. Oczywiście nie zabrakło gromkich braw po występie.

 


Zerówkowicze uczestniczyli w Wigilii. Specjalnie na tę okazję dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Podczas wigilii wspólnie śpiewaliśmy kolędy i znane dzieciom piosenki świąteczne, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia oraz jak nakazuje tradycja wigilijna połamaliśmy się opłatkiem, składając sobie wzajemnie indywidualne życzenia. Nasze świętowanie zakończone było drobnym poczęstunkiem dla dzieci.

 


Mikołajki-Wycieczka do teatru

Dn. 06.12.2017r. uczniowie klasy „0” z okazji mikołajek uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Teatru w Częstochowie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt.” Gałganiarz i Patyczek”. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Na koniec nastąpiło wręczenie prezentów przez mikołaja.
Bajka w piękny i poetycki sposób mówi o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła. Akcja rozgrywa się w mieście, a może w małym miasteczku, z całym jego pięknym i ubogim anturażem: zaułkami, piwniczymi izbami, gospodą. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie. Podczas samotnej wędrówki Patyczek spotyka złego Gałganiarza, Złodziejaszków, Czarnoksiężnika, Zegarmistrza i zaczarowaną Papugę. Przeżywa mnóstwo niebezpiecznych przygód. Czy uczciwość i dobre serc Patyczka pomogą mu w znalezieniu rodziny?Czy Gałganiarz, który za sprawą czarów stanie się bogaty, będzie w końcu szczęśliwy? Jak skończy się ta historia?

 


PASOWANIE NA UCZNIA KLASY „O”

Dzień 20 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego z klasy „0” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na zerówkowicza. W uroczystości udział wzięli rodzice dzieci oraz pan dyrektor.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której zerówkowicze zaprezentowali swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w szkole, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym uczniem klasy „0”. Następnie pan dyrektor Maciej Wawrzaszek dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na ucznia klasy „0”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy zerówkowicz otrzymał dyplom pasowania oraz mały upominek.
Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem uczniem klasy „0”!


Odział przedszkolny 2015/2016

Wychowawca: mgr Tamara Kokot

Odział przedszkolny liczy sobie dwudziestu czterech  Super- Dzieciaków.

Podczas zajęć z wychowawczynią realizowana jest Podstawa programowa, która obejmuje proces wspomagania rozwoju i edukacji dzieci.  Pozostałe zajęcia, które odbywają się w Oddziale to język  angielski i religia. Oprócz tego wychowankowie są objęci pomocą pedagogiczną i logopedyczną.


W dniu 02.06.2016 r. odbył się na terenie  SP 13 Piknik Rodzinny, w którym czynny udział brali rodzice i dzieci. Nasze „Ananaski” już od kilku dni nie mogli doczekać się tego wydarzenia.  Podczas pikniku zaprezentowali piosenkę  pt. „ Wiosenna cza-cza”  oraz bawili się i korzystali z różnych atrakcji.

Czas minął wszystkim bardzo szybko.  Zerówkowicze jednogłośnie orzekli, że już nie mogą doczekać się kolejnego festynu!


MISTRZ EUROPY W KICK- BOXINGU

W dniu 24.05.2016 r. w Oddziale gościliśmy specjalnego GOŚCIA- ŁUKASZA WABNICA- MISTRZA EUROPY W KICK- BOXINGU.

Pan Łukasz przybliżył dzieciom kolejną jakże ciekawą dyscyplinę sportową. Zarówno przekazując wiedzę teoretyczną jak i praktyczną poprzez trening. Dzieci były zachwycone zajęciami  i już chciały zapisać się na zajęcia do Mistrza Europy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę pouczającą lekcję i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas Pan odwiedzi!

20160524_08365020160524_08360020160524_08434820160524_08481120160524_09061420160524_091139


W dniu 12.05.2016 r. odbyła się wycieczka do Kamyka ( okolice Częstochowy). Dzieci uczestniczyły      w warsztatach plastycznych organizowanych przez firmę CONSONNI.  Zerówkowicze, od kuchni, mieli  okazję przyjrzeć się działalności i wyrobom, które słyną na całą Polskę. Wyzwaniem z pewnością było wykonanie z masy marcepanowej „Minionka”, lizaków czekoladowych, oraz dekoracji tortu. Wielką przyjemnością była możliwość zabrania do domu owoców pracy małych kucharzy.

Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zachwyceni i bardzo pięknie wykonali zadanie.

Po  warsztatach cała grupa udała się na FOLWARK gdzie podziwiała zwierzęta. Wizyta nie mogła się obyć bez skosztowania przepysznych lodów.

Za wspaniale spędzony czas PRACOWNIKOM firmy CONSONNI serdecznie dziękujemy!!!

20160512_102001 (1)20160512_09525020160512_09525620160512_10200120160512_10261920160512_09405520160512_09411020160512_09413820160512_10045420160512_08585220160512_08591620160512_090930

20160512_092404 (1)20160512_092455 (1)20160512_095148

W dniu 11.05.2016 r. obchodziliśmy urodziny Kacpra Bukowskiego. 100 lat Kacperku!!!

W dniu 04.05.2016 r. obchodziliśmy urodziny Olka Wesołka. Wszystkiego najlepszego Oluś!!!

20160511_09550120160511_09543920160504_093019

KARATE KYOKUSHIN 

W dniu 29.04.2016 r. zagościł do naszego Oddziału TRENER KARATE KYOKUSHIN  – ZBIGNIEW GÓRKA członek POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE.

Sportowiec już na samym początku odnalazł wspólny język z dzieciakami. Opowiedział czym jest KARATE- przybliżył zarówno etymologię jak i filozofię tej sztuki walki. Największą frajdą jaką sprawił Zerówkowiczom był trening, który wymagał od nich dużej koncentracji uwagi i  wytrzymałości.

Dzieci były zachwycone, na pytanie kto chciałby ćwiczyć  KARATE- ukazał się las rąk.

Pan Zbigniew, ku uciesze wszystkich, zapowiedział powtórne przyjście do naszego Oddziału już  w towarzystwie swoich uczniów. Bardzo dziękujemy za wizytę i do zobaczenia Panie Trenerze!

20160429_10232520160429_10205420160429_10082520160429_09544220160429_095309


Konkurs recytatorski

Dnia 21.04.2016 r. odbył się Konkurs Recytatorski „Mamo, Tato powiedz ze mną wierszyk…”organizowany  dla kl. „0″. Koordynatorem tego wydarzenia była mgr Agnieszka Korczak.

W Jury zasiadły: dyrektor Iwona Olszówka, mgr Anna Cudak i troje dzieci z widowni. Po burzliwej naradzie zapadł werdykt i tak:

I miejsce zajęli:  Filip Przybylski z Mamą i Siostrą

II miejsce zajęła: Apolonia Martałek

III miejsce zajęły:  Maja Brewczyńska z Mamą i Siostrą

Wyróżnienie otrzymali: Mikołaj Wójcik i jego Babcia

Konkurs, jak się okazuje, wzbudził wiele  emocji zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Wszyscy bawili się wspaniale. Taka forma występów bardzo przypadła do gustu naszym Milusińskim. Już zapowiedzieli chęć wzięcia udziału przy następnej okazji.

Z całego serca wszystkim Zwycięzcom  gratulujemy!!!!

20160421_16170620160421_16160320160421_16144920160421_16134920160421_16014220160421_163250             20160421_162012


Spotkanie integracyjne dzieci i rodziców

14.04.2016 r. o 8.00  do Oddziału zostali zaproszeni rodzice. Większość obawiała się tego po co zostali wezwani. Jednak szybko tajemnica została rozwiana. Pani wychowawczyni zaprosiła Ich do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi. Na wszystkich twarzach znów pojawił się uśmiech i zadowolenie.

Choć wspólna zabawa trwała zaledwie chwilę, to nastroiła zarówno rodziców jak i dzieci bardzo pozytywnie. Część nawet zgłosiła chęć ponownego spotkania w takiej formie.

20160414_08145520160414_081243


Urodziny Mai

08.04.2016 r. obchodziliśmy imieniny Mai Miller. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dziewczynek o tym pięknym imieniu!
20160408_10080520160408_100841

 


Spotkanie z aktorem

W dniu 31.03.2016 r. do Oddziału przedszkolnego zawitała znana i lubiana częstochowska aktorka- Agnieszka Łopacka– absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTV i T w Łodzi. Grająca  m.in. w takich spektaklach jak : „ Mayday”, „Miłość i polityka”, „ Królewicz i żebrak”, „ Niesamowita przygoda Robaczka Kłaczka”. Pani Agnieszka ku uciesze wszystkich dzieci  swoje spotkanie rozpoczęła od recytacji wiersza Juliana Tuwima „Ptasie Radio”. Później opowiadała o pracy w teatrze i zawodzie aktora. Było to naprawdę niezwykłe spotkanie. Nie obyło się bez niespodzianek, a mianowicie dzieci mogły na żywo dotknąć różnych rekwizytów teatralnych. Wszyscy byli doprawdy zachwyceni!!! Dziękujemy Pani Agnieszko za tak pouczającą lekcję i do zobaczenia w Teatrze im. Adama Mickiewicza na spektaklu z Pani udziałem!

20160331_10462320160331_10464120160331_103618 20160331_10405020160331_105838


Pierwszy dzień wiosny

W dniu 21.03.2016 r. Zerówkowicze uczcili nadejście nowej pory roku- WIOSNY w częstochowskiej FABRYCE UŚMIECHU. Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe na widok basenów z kulkami, trampolin, zjeżdżalni, piętrowych labiryntów i innych atrakcji. Nawet Pani dała się namówić na małe szaleństwo. Całej obsłudze FABRYKI UŚMIECHU serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i obiecujemy ponownie odwiedzić to  jakże ciekawe miejsce.

NikolSzymonKacper i DawidDominoAluśAleksanderWojtek

Mikołaj i AleksanderFabrykaDawid i MikołajDawid i BartekMikołaj i IgorPola i NikolMateuszKonrad


Oznaki wiosny

W dniu 19.03.2016 r. Zerówkowicze poszukiwali pierwszych oznak wiosny. Tego dnia, pogoda dopisała i resztę czasu spędzili na szkolnym placu zabaw. Po uśmiechach dzieciaków widać, że tego było im potrzeba! Hurrra!!!

Majaplac zabawplac zab Nikol i Bartek


 

Zdolni zerówkowicze:

zdol3zdolnezdolKoty za płotyinstrNikola

 


 

W dniu 10.02.2016 wychowankowie klasy I zawitali do naszego Oddziału z prezentacją z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękujemy za tę miłą wizytę.

ak bakademia babci


W dniu 04.02.2016 r. odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci. Wszyscy wyglądali wspaniale i każdy strój był niezwykle dopracowany za co serdecznie dziękuję wszystkim i gratuluję kreatywności.

Wartym wspomnienia jest fakt, zajęcia II miejsca  w „ Konkursie na najlepsze przebranie karnawałowe   w klasach od 0-3” przez Apolonię Martałek  przebraną za syrenę. Jesteś naszą dumą Pola.

karn1karn

karn (2)karn2

Igor i Wojtekkarn5I i W


W dniu 18.01.2016 r. o godz. 16.00  odbyło się PASOWANIE NA STARSZAKA. Wszystkie dzieci pięknie recytowały i śpiewały. Fotografie  w pełni oddają emocje, które towarzyszyły nam w tym dniu. Oprócz wspaniałej publiczności – rodziców dzieci i opiekunów, zaszczycili nas również inni jakże zacni goście -pani dyrektor mgr Iwona Olszówka i  w-ce dyrektor mgr Jacek Staniewski. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

IMG_4410IMG_4404

                                       IMG_4391


W dniu 22 .12.2015 r. odbyła się  Wigilia w naszym  Oddziale.  Wszystkie dzieci w wielkim skupieniu podzieliły się ze sobą opłatkiem i odśpiewały Kolędy. Tym jakże miłym i słodkim  akcentem rozpoczęliśmy okres świąteczny

IMG_4133 â-- kopiawig3wigilia2eeeeeeeeeeeee


miko

W dniu 08.12.2015 r. świętowaliśmy Mikołajki. W związku z tym wybraliśmy się na spektakl „Jaś i Małgosia” do Teatru im. Adama Mickiewicza w naszym mieście. Nie mogło się obyć bez wizyty u samego Mikołaja, który rozdał wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty. Dziękujemy

mik2

Jako, że zerówkowicze  mieli dużo szczęścia w tym dniu, to udało im się jeszcze  spotkać bajkową postać- Wiewiórkę- graną przez wspaniałą aktorkę Agnieszkę Łopacką. Pozdrawiamy i czekamy z niecierpliwością na wizytę u nas w Oddziale.

Bez tytułu1

01.12.2015 r. Wykonanie takiego domku to nie lada sztuka. Nasi zerówkowicze  poradzili sobie  z tym celująco!

Bez tytułu2

Precyzja i skupienie to podstawa  by wykonać tak ambitne zadanie


 

30.11.2015 r. Andrzejki w Oddziale przedszkolnym.

W tym dniu wszystkie dzieci brały udział w różnych zabawach andrzejkowych m.in.  w laniu wosku- na zdjęciu to co wywróżyli

andrz

25.11.2015 r. Tak świętowaliśmy urodziny Wojtka. 100 lat Wojtuś!

wojtek

24.09.2015 „Pierwsze koty za płoty”- Uczestnicy konkursu : „Czysta łazienka” w pełnej gotowości.

Czysta łazienka 2czysta łazienka 24.09.2015


Urodziny   Olka  i Kacpra w Consonni

20160504_09301920160511_09543920160511_09550120160512_09093020160512_08591620160512_085852

20160512_092455 (1)20160512_09501720160512_092404 (1)20160512_09514820160512_09413820160512_09411020160512_10045420160512_09405520160512_10261920160512_10200120160512_09525620160512_09525020160512_102001 (1)