„Deutsch – Plus”

Logo ohne Claim, grün, horizontal

Od września 2019 zakwalifikowaliśmy się do Projektu „Deutsch – Plus” organizowanym przez Goethe Institut w Warszawie. Projekt „Deutsch Plus” został objęty patronatem Ambasady Niemiec w Warszawie, a jednym z partnerów Projektu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka niemieckiego. W ramach projektu organizatorzy przewidzieli dla uczniów wiele aktywności.  Szczegóły wkrótce!

CO NAS CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE:

<!–[if !supportLists]–>·    coś więcej niż KONKURS KULINARNY – zadaniem zgłoszonych 3-osobowych zespołów w ramach konkursu jest zaprojektowanie strony książki kucharskiej z przepisem z kuchni niemieckiej. Projekt powinien zawierać spis składników, opis wykonania dania oraz jego zdjęcie. Językiem pracy jest język niemiecki.  Termin zgłoszeń szkolnych do 11 października 2019, czas przygotowania projektu dania do końca października 2019. Trzy najlepsze zespoły z całej Polski zostaną zaproszone na galę w dniu 22 listopada 2019.

Do dzieła i Guten Appetit!

Chęć udziału w konkursie proszę zgłaszać do p. E. Buszko,

regulamin: https://www.goethe.de/resources/files/pdf183/regulamin_kochen.pdf

<!–[if !supportLists]–>·     <!–[endif]–>  JUŻ W LISTOPADZIE – w ramach aktywności wspierających rozwój znajomości języka niemieckiego zainteresowani uczniowie klasy 8a wezmą udział w warsztatach dotyczących ochrony środowiska. Uczniowie będą poznawać i rozwijać słownictwo tematycznie związane ze środowiskiem oraz doskonalić techniki wypowiedzi i porozumiewania się. 3-godzinne warsztaty poprowadzą animatorzy na co dzień pracujący w Instytucie Goethego w Warszawie. Liczymy na naukę powiązaną z dobrą zabawą.

EB.

„KOCH MIR WAS”

DEUTSCH PLUS

WORKSHOP „UMWELTSCHUTZ“

DEUTSCH PLUS