Za naukę, wyrozumiałość, poświęcenie…

To jedno z najpiękniejszych świąt w całym roku szkolnym. Dzień Edukacji Narodowej. Pięknie ubrani uczniowie, z uśmiechem na twarzach, podchodzili do swoich nauczycieli z życzeniami: „Dziękujemy za naukę…”
W czwartek, 12 października, lekcje w „Trzynastce” przeprowadzane były zgodnie z planem. Ale już od samego rana widać i czuć było, że coś „wisi” w powietrzu…Dzieci i młodzież w odświętnych ubraniach krążyły po szkole z naręczami kwiatów. Podchodzili do swoich Pań i Panów i składali życzenia.
Słowem, które najczęściej powtarzało się w tym dniu, był czasownik „Dziękujemy…”
Od godz. 10 akademie miały klasy młodsze. Punktualnie w południe w sali gimnastycznej zameldowali się uczniowie klas starszych. Przyszli wszyscy uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych oraz gimnazjaliści.
Cała starsza społeczność „Trzynastki” zgromadziła się po to,  aby wziąć udział w uroczystej akademii. Przygotowali ją uczniowie klasy II a Gimnazjum. Był to montaż poetycko – słowny. Gimnazjaliści recytowali wiersze dla swoich nauczycieli, zaśpiewali też piosenkę.
Podczas akademii głos zabrał także dyrektor szkoły Pan Maciej Wawrzaszek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Michnicka.
To nie wszystko. Każdy z nauczycieli oraz pracownicy administracji, którzy wzięli udział w tym przedstawieniu dostali piękną różę oraz kartkę z życzeniami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.
Akademię przygotowali: p. Iwona Czank, p. Joanna Nagel oraz p. Cezary Wachelka. Kartki z życzeniami dla nauczycieli przygotowały: p. Agata Sokołowska oraz p. Luiza Wachelka.
Nagrody dla trud i zaangażowanie
Dzień Edukacji Narodowej to chwila, kiedy wyróżniający się z swojej pracy nauczyciele otrzymują nagrody za zaangażowanie, za pomysłowość, za efektywność nauczania. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku szkolnym nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy otrzymali: p. Monika Boral i p. Cezary Wachelka.
Dyrektor SP nr 13 także wręczył nagrody dla swoich pracowników. Dostali je: p. Iwona Bukowska – Turska, p. Sylwia Brewczyńska – Grynbaum, p. Ewa Buszko, p. Anna Chyrzyńska, p. Małgorzata Krasoń, p. Magdalena Kubicka,  p. Agnieszka Lechowska – Łękawa, p. Celina Matyja, p. Anna Piekacz oraz p. Joanna Woźniak To nie wszystko. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali też pracownicy administracji: W tym roku p. Maciej Wawrzaszek wyróżnił następujące osoby: p. Wandę Huras, p. Kazimierza Kasprzyka, p. Martę Kuban, p. Anitę Pawlaczek i p. Małgorzatę Szuleko.

cw

Dz.Naucz - 1 Dz.Naucz 2 Dz.Naucz - 3 Dz.Naucz -6