My, pierwszoklasiści, ślubujemy…

Takie wydarzenie jest czymś wyjątkowym w życiu każdej szkoły. Najmłodsi uczniowie zostają włączeniu w poczet uczniów podstawówki ! Chwila niepowtarzalna!!  Zarówno dla dzieci z klas pierwszych, jak i dla ich rodziców i nauczycieli !!!

W środę 12 października odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Na tą uroczystość dzieci z klas pierwszych oczekiwały z niecierpliwością od początku roku szkolnego. Przygotowania pod opieką wychowawczyń: p. Anny Adamowskiej, Iwony Bukowskiej – Turskiej oraz Doroty Stanek trwały blisko miesiąc. Była to wystarczająca ilość czasu, by pierwszaki świetnie zaprezentowały swoją wiedzę, umiejętności i zdolności artystyczne. Przed samą akademią dzieci odczuwały lekką tremę, jednak otuchy dodali im obecni rodzice i zaproszeni goście. A gości było wielu. Na tej uroczystości pojawili się m.in.: Przewodnicząca Rady Dzielnicy Lisiniec, przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 13  oraz  osoba  reprezentująca organ prowadzący.
Najmłodsi uczniowie „Trzynastki” spisali się na medal ! Recytowali wiersze, śpiewali piosenki. No i  – bez wahania – przystąpili do ślubowania !!!! Po dokonaniu aktu pasowania na ucznia SP nr 13 dzieci otrzymały od swoich Pań pamiątkowe dyplomy, a od rodziców kuferki pełne słodyczy.
Nowo przyjętym uczniom Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nauce oraz samych miłych chwil spędzonych w gronie rówieśników. I uczniów klas starszych. Pierwszoklasiści ! Powodzenia !!

aa.Współpraca cw

ślubowanie 1 Ślubowanie 3 Ślubowanie 4