Sukcesy przy tenisowych stołach i przy szachownicy

Nieźle spisały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie w mistrzostwach miasta w tenisie stołowym. Dziewczęta, które trenują w naszej szkole, w klasyfikacji drużynowej zajęły trzecie miejsce. W drużynie, która reprezentowała SP nr 13, zagrały uczennice klasy V b: Paola Barberis, Marta Polis oraz Klaudia Grobelak.
W Mistrzostwach Częstochowy, które rozgrywane były 15 marca, walczyli także uczniowie naszej szkoły. Chłopcy zakończyli zmagania tuż za podium. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce.
W zespole SP nr 13 grali: Mateusz Gawin (kl.V b), Tomasz Gorgoń (kl. V a) oraz Kacper Michnicki (kl. VI a).
W turnieju indywidualnym Mateusz Gawin także był w czołówce. Zajął czwarte miejsce w Częstochowie, co jest olbrzymim sukcesem tego młodego pingpongisty.
To nie był jedyny sportowy sukces wychowanek naszej szkoły w ostatnich tygodniach. Oprócz tenisa stołowego dziewczęta SP nr 13 znakomicie zaprezentowały się także w rywalizacji szachistek. I to w zawodach o mistrzostwo miasta!!!
Paola Barberis i Marta Polis zdobyły czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Częstochowy w sezonie 2012/2013. Mając na uwadze to, że w w tych rozgrywkach startują zawodnicy grający na co dzień w klubach szachowych, sukces naszych uczennic jest naprawdę spory. Gratulujemy!!!