PRZEPIS NA GRĘ

Dobra gra zawodnika to nie tylko jego umiejętności techniczne, założenia taktyczne ale również znajomość przepisów, według których odbywa się rywalizacja.
Ustalone reguły porządkują sposób gry, czynią ją bezpieczną a przede wszystkim kształtują zachowanie zawodników na boisku zgodnie z zasadami fair play.
Czy nasi uczniowie znają podstawowe przepisy gier sportowych ? Sprawdziliśmy ich wiedzę w konkursie – ,, Przepis na grę ‘’, w którym wcielali się kolejno w rolę sędziego koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Najlepiej poradzili sobie uczniowie z kl.VB, tuż za nimi – reprezentacje klas VIA, VIB i VA. Niespodziewanie dobry wynik osiągnęli debiutujący wśród klas starszych uczniowie kl. IVB.
Cieszy nas poziom wiedzy i mamy nadzieję, że znajdzie on swoje odbicie w bezpośredniej sportowej walce na boiskach.