SP 13 na Forum Bibliotekarzy

Promocja czytelnictwa w bibliotekach – to hasło XVI Regionalnego Forum Bibliotekarzy, które odbyło się 22 października w auli Politechniki Częstochowskiej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki.

Patronat nad nim objęli: Śląski Kurator Oświaty, Starosta Częstochowski, Prezydent Miasta Częstochowy oraz JM Rektor Politechniki Częstochowskiej.

Podczas forum przedstawione zostały działania bibliotek naszego miasta, w których swój udział miała również nasza szkoła. Podsumowano też konkursy wojewódzkie i powiatowe.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły kolejny już rok zajęli czołowe lokaty w XIII Powiatowym Konkursie „Wszystko o bibliotece”. Udowodnili tym samym, że tematyka związana z czytelnictwem oraz umiejętności multimedialne są w naszej szkole pielęgnowane.

Laureatami zostali:

I miejsce – Bartosz Ciereszko – kl. VIIIa, Eryk Pirowski – kl. VIIIa

II miejsce –  Nikodem Zawada – kl. VIIb

Całej trójce serdecznie gratulujemy!

M.K.