VII Powiatowy Konkurs Historyczny

VII Powiatowy Konkurs Historyczny

” DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

pod patronatem księdza biskupa Antoniego Długosza

W dniu 24.10.2019 r. w naszej szkole miała miejsce kolejna już  edycja Powiatowego Konkursu Historycznego pt. „Drogi do niepodległości”. Corocznie  jest on organizowany w przededniu naszego narodowego święta i wpisuje się w kalendarz szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, objęty został patronatem księdza biskupa Antoniego Długosza. Jego główne cele to poszerzenie wiedzy historycznej oraz kształtowanie patriotycznej postawy wśród młodego pokolenia Polaków.

W tym roku uczestników  przywitała wicedyrektor szkoły p. Monika Boral, która życzyła młodym miłośnikom historii powodzenia i obiecała mocno trzymać kciuki za wszystkich bez wyjątku. Najlepsi z nich odbiorą nagrody i wyróżnienia z rąk księdza biskupa A. Długosza w czasie uroczystej akademii, która zaplanowana została na 8 listopada.

Zatem wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Organizatorzy: p. A. Lechowska – Łękawa i p. M. Krasoń.