ŻYWA LEKCJA HISTORII – „Epoka rycerzy – średniowiecze”

W dniu 29.10.2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 uczestniczyli w spektaklu o tematyce historycznej.

Pełna niespodzianek i humoru podróż w przeszłość przybliżyła widzom wygląd średniowiecznych rycerzy, elementy uzbrojenia, ceremonię pasowania na rycerza.

Żywa lekcja historii poprowadzona przez zaproszonych aktorów z Agencji Artystycznej ATENA z Gniewu (prowadzącymi byli Damian Klinkosch i Adam Zimny), umożliwiła bliższe poznanie zagadnień znanych z podręcznika i pozwoliła rozbudzić wyobraźnię.

Opowieści przeplatane były scenkami, w których aktorami byli sami uczniowie : Marcel Chencia z kl. VI D, wcielił się w postać walecznego wikinga, rycerze to Jakub Krupowies z kl. V A i Szymon Jakubowski z kl. VIII B, postać giermka zaprezentował Wojciech Grochala z kl. VIII B. Rycerzom towarzyszyły urocze damy dworu – Matylda Ledwoń z kl. V B, Julia Szecówka z kl V D oraz Wiktoria Patyk z IV A.

A.L.