Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i DziadkaScenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i DziadkaScenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

Prowadząca : Edyta Zgardowska Klasa – II B Data 23.02.2015

Cele uroczystości:

• wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną
  • kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku dla dziadków
  • uczenie się czerpania radości ze sprawiania innym niespodzianek z okazji ich święta
  • wyzwalanie inicjatywy w działaniu i współtworzeniu imprezy
  • stworzenie dzieciom okazji do radosnych przeżyć

Przebieg:

1. Powitanie przybyłych gości przez nauczyciela.
  2. Prezentacja przygotowanej części artystycznej przez uczniów.
  3. Wręczenie drobnych prezentów wykonanych samodzielnie przez uczniów (laurki w kształcie serduszek) oraz składanie życzeń przez wnuczęta.
  4. Wystąpienie zaproszonej na uroczystość p. Dyrektor Iwony Olszówki.
  5. Poczęstunek przygotowany przez mamy.
  6. Pożegnanie przybyłych gości.

Prezentacja przygotowanej części artystycznej przez uczniów:

(Wszystkie Dzieci) Ślicznie gościom się kłaniamy (dzieci kłaniają się). Niespodzianki dla Was mamy! (machają rękami). Bijcie brawa cały czas (klaszczą w dłonie). Wnuki będą bawić Was (obracają się wokół siebie).

(Dziecko 1) Życzę dziś Tobie Babuniu miła, byś zawsze, zawsze szczęśliwą była. Życzę Babuni życia najdłuższego, pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!

(Dziecko 2) Kochana Babciu! Kochana Babciu ! Do snu nuciłaś piosenki. Byłaś zawsze blisko mnie, więc podziękować Ci za to wszystko chcę. Żyj długo w spokoju i uśmiechaj się, bo uśmiech jest najważniejszy i to, że Kocham Cię!

(Dziecko 3) Babciu moja miła, życzę Ci w dniu Twego święta abyś bardzo długo żyła. A ja zawsze będę o Tobie pamiętać. Uchwycę słońca promyczek złoty co na niebie świeci i jak wstążką nim przewiąże dla babci bukiecik.

(Dziecko 4) Zimowe słonko wesoło patrzy i ciepły uśmiech posyła babci. I ja też babciu mam dziś dla Ciebie, uśmiech jak słonko jasne na niebie.

(Dziecko 5) Babciu miła, dziadku drogi przychodzimy w Wasze progi. I z okazji tego święta mamy buzie uśmiechnięte. Więc uśmiech dziś dajemy. Babcię, dziadka całujemy!

(Dziecko 6) Moja droga Babunia kocha swego wnuczunia. Wnuczek babcię miłuje, zdrowia, szczęścia winszuje!

(Dziecko 7) Moja Babcia co dzień opowiada bajki. A mój dziadziuś na dobranoc śpiewa kołysanki. Bardzo lubię słuchać baśni. Dziadziuś głos ma miły. I dlatego Babcię, Dziadka kocham z całej siły!

Piosenka – „Piosenka dla babci” – muz. E. Pałlasz, sł. M. Terlikowska

(Dziecko 8) Kochamy nasze babcie i dziadków też kochamy. W dniu Babci i w dniu dziadka życzenia Wam składamy. Bez Was smutny byłby świat!

Żyj nam babciu, żyj nam dziadku, co najmniej dwieście lat!

(Dziecko 9) Kochany dziadku, życzę Ci szczęścia, siły i dostatku. Uśmiechaj się zawsze, bo kocham Cię szczerze w domu, w kinie i na spacerze.

(Dziecko 10) Dziś mojej Babci życzenia złożę, w wiązankę kwiatów serduszko włożę.  I wiem, że bardzo będzie się cieszyć, kiedy zobaczy, że do niej spieszę. Ja babcię kocham, ściskam za szyję. Niech będzie zdrowa i sto lat żyje!

(Dziecko 11) Babciu kochana czekam niecierpliwie od samego rana, żebyś mi buziaka dała. Przyjdź i usiądź wygonie w fotelu, pogawędzimy sobie. Mam dla Ciebie niespodziankę: torcik, kakao i serduszko gorące. A w serduszku same róże, byś nam żyła jak najdłużej!

(Dziecko 12) Moja babcia jest zadbana i ubiera modnie się. Chodzi często do fryzjera i wspaniale trzyma się. A ja kocham swoją babcię i pomagam ciągle jej. Chcę, by długo była młoda i by żyło się jej lżej!

(Dziecko 13) Życzę Ci Babciu samych dni słonecznych. Pogodnych, wesołych, takich jak ten wierszyk. Żebyś nie miała nigdy żadnych zmartwień. By się spełniło każde z Twoich pragnień. Żebyś się czuła co dzień jak królowa i by Cię o nic nie bolała głowa. A Tobie Dziadku, czego życzyć mamy ? Żebyś u Babci miał tak jak u mamy.

(Dziecko 14) Cóż mam życzyć, Babciu Droga ? To, co serce czuje. A więc zdrowia, pomyślności dzisiaj Ci winszuję. Lecz wiesz Babciu, te życzenia powtarzam codziennie. I trwać będą w moim sercu zawsze i niezmiennie!

Piosenka – „Piosenka o dziadku” – muz. B. Pasternak, sł. I. Landau

(Dziecko 15) Babciu nasza ukochana, nie bądź nigdy zatroskana. Niechaj wdzięcznych wnucząt koło, zawsze widzi Cię wesołą! Robisz zawsze pyszne dania. Od rosołu, aż po ciasta, zawsze smaczne są i basta!

(Dziecko 16) Pragnę, aby babcia i dziadziunio w zdrowiu długo żyli. Aby uśmiech dla mnie mieli w każdej wolnej chwili. Kocham moich dziadków, bo na całym świecie drugich takich samych, nigdzie nie znajdziecie!

(Dziecko 17) Dzisiaj mamy święto dziadka, okazja niezwykle rzadka. Ja dziadziusia kocham szczerze, w jego słowa zawsze wierzę. Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie. To naprawdę trzeba przyznać, dziadek fajny jest mężczyzna. Kiedy Dzień Dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam. Bądź zdrowy dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami!

(Dziecko 18) Nieraz, gdy sen skrzydła uniósł, Ciebie widziałem Babuniu. Jak swą delikatną ręką we śnie okrywasz mnie kołderką. I codziennie widzę stale, jak się troszczysz mną wytrwale. Więc ode mnie przyjm w wdzięczności zapewnienie mej miłości.

(Dziecko 19) Serce przynoszę Ci na laurce, i tak Ci życzę babuniu miła. Czego chcesz sama, niech Ci się stanie, bylebyś tylko szczęśliwa była. Niech nigdy Twego czoła nie zasępi żadna chmurka. Bądź szczęśliwa i wesoła tak Ci życzy córki córka.

(Wszystkie Dzieci) My Was dziadkowie bardzo kochamy! O Waszym święcie zawsze pamiętamy! Wręczymy kwiatek, ucałujemy i przyrzekamy – grzeczni będziemy!!!

Piosenka – „Wszystkie dzieci dobrze wiedzą” Piosenka – „Cza cza dla Babci i Dziadka”

Środki dydaktyczne:

• Dekoracja (kolorowe kartony, artykuły piśmiennicze);