„Moje miasto bez elektrośmieci”„Moje miasto bez elektrośmieci”„Moje miasto bez elektrośmieci”

Elektrośmieci

Realizacja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”

We wrześniu SP 13 przystąpiła do realizacji wyżej wymienionego programu. Nauczyciele odpowiedzialni za realizację programu na terenie szkoły: p. Iwona Bukowska – Turska, p. Sylwia Brewczyńska – Grynbaum.

W ramach programu szkoła otrzymała bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych do realizacji zajęć, są to min.: scenariusze zajęć dla nauczycieli oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów a także plakaty edukacyjne dotyczące elektrośmieci oraz zużytych świetlówek. W grudniu 2014r. została przeprowadzona pierwsza zbiórka elektrośmieci na terenie naszej szkoły.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci” jest projektem długofalowym, skierowanym zarówno do uczniów, nauczycieli i opiekunów, jak również całego otoczenia szkoły. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska oraz Związku Miast Polskich.

Fundusz Oświatowy jest integralną częścią Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”, którego twórcą i organizatorem jest ElektroEko.

Z Funduszu Oświatowego mogą korzystać szkoły podstawowe, które spełniają jednocześnie poniższe dwa warunki:

– przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”

– realizują aktywnie działania edukacyjne i aktywnie uczestniczą w zbieraniu elektrośmieci.

Zasady działania Funduszu Oświatowego są bardzo proste:

szkoła realizuje program edukacyjny, w ramach realizowanego programu prowadzone są aktywne zbiórki elektrośmieci, wszystkie zebrane elektrośmieci są bezpłatnie odbierane przez ElektroEko i przekazywane do przetworzenia, za zebrane elektrośmieci szkoła otrzymuje kupony odpowiadające rodzajowi i masie oddanych odpadów,

szkoły odsyłają kupony do Organizatora zgodnie z regulaminem Funduszu Oświatowego,

masa zebranych elektrośmieci przeliczana jest na punkty (przeliczenia dokonuje ElektroEko),

punkty kumulowane są na indywidualnym koncie szkoły,  zebrane punkty wymieniane są przez szkoły na pomoce dydaktyczne z „Katalogu pomocy szkolnych”, pomoce dydaktyczne dostarczane są bezpłatnie bezpośrednio do szkoły, a ich fundatorem jest ElektroEko,