„Labociaki” – czyli pokaz fizyczno-chemiczny dla najmłodszych

3 i 4 lutego 2020r w naszej  szkole odbyły się pokazy eksperymentów chemiczno – fizycznych, które przeprowadziła firma „Labociaki” z Warszawy. Celem zajęć było zainteresowanie najmłodszych światem   molekuł, oddziaływań, energii i wprowadzenie ich w świat doświadczeń naukowych. W pokazie uczestniczyły grupy przedszkolaków i uczniów klas I-III. Uczniowie zobaczyli jak dzięki wiedzy chemicznej można dokonać zapłonu bez zapałek, poznali substancje zmieniające kolor, oglądali barwną płynną tęczę, obserwowali chemicznego kameleona w zlewce i reakcje odwracalne – czyli jak z „brudnej” powstaje „czysta woda”. Byli świadkami chemicznego pompowania balonu, wybuchu wulkanu, a także wywołania  barwnych płomieni i kolorowego dymu. Zajęcia pokazały, że nauką można się pobawić w życiu codziennym i nie musi to być nudna teoria lecz ciekawa i bezpieczna praktyka. Ta chemiczna podróż do świata eksperymentów była dla najmłodszych nie tylko wspaniałą zabawą i ciekawym przeżyciem, ale pozwoliła dostrzec, że otaczający świat skrywa wiele tajemnic, które warto odkrywać.

BJ