Koło Misyjno-Biblijne

W ostatnią sobotę 7 października w domu Sióstr Karmelitanek odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci z Koła Misyjno-Biblijnego naszej Szkoły. Uczestniczyło w nich 18 uczniów. Warsztaty rozpoczęły się krótkim filmikiem przybliżającym historię i ideę  Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie się dzieci z charakterystyką poszczególnych kontynentów i tworzenie misyjnej mapy świata. Każda grupa miała za zadanie, wykorzystując kredki, plastelinę, kredę kolorową i kolorowy papier, przedstawić w sposób jak najbardziej kreatywny wyznaczony wcześniej kontynent. Nasze dzieciaki są bardzo zdolne i potrafią działać zespołowo dlatego efekt końcowy był niesamowity. Następnie był czas na przygotowanie potrawy misyjnej, a dokładnie robaków, które w wielu krajach misyjnych są największym rarytasem, a w innych jedynym pożywieniem. Na szczęście nasze robaki to tylko imitacja tych prawdziwych, bo były przygotowane z parówek i makaronu spaghetti. Na zakończenie spotkania, włączając się w akcję „Różaniec do granic”, która w tym dniu była podjęta w naszej Ojczyźnie i nie tylko, również my odmówiliśmy różaniec w intencji  pokoju w Polsce i na całym świecie. Cały różaniec odmawialiśmy w 5 językach: po angielsku, niemiecku, łacinie, włosku i w języku polskim. Nieocenioną pomocą podczas spotkania były uczennice VII klasy: Katarzyna Rajca, Alicja Kozak i Weronika Kubczyk. Dziękujemy Wam pięknie 🙂 To sobotnie popołudnie było czasem pełnym radości i zabawy, okazją do budowania dobrych relacji i modlitwy.  Kolejna odsłona warsztatów już w listopadzie 🙂

S. Katarzyna

87654321

12 13