Kto Ty jesteś ? Polak mały…

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina dążenie kilku pokoleń naszych przodków do odzyskania niepodległości. W „Trzynastce” pamiętają o tym święcie i starsi, i młodsi.
Z tej okazji najmłodsi uczniowie wszystkich klas SP nr 13 w dniu 9 listopada 2017 roku przygotowali akademię upamiętniającą  99 rocznicę tych wydarzeń. Przygotowany pod kierunkiem wychowawców program okazał się świetną lekcją historii, która uczy patriotyzmu i szacunku do ojczyzny, przypominającą wydarzenia, jakie minęły od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania przez nią niepodległości.
Uczniowie recytowali  wiersze, śpiewali  pieśni patriotyczne. Nasi najmłodsi wychowankowie przedstawili tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania niepodległości. Występujący w akademii uczniowie podkreślili w recytowanych wierszach i piosenkach znaczenie symboli narodowych: godła, flagi i hymnu.
DM