I etap Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny PolszczyznyI etap Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny PolszczyznyI etap Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny

Za nami już I etap Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. 28 października grupa 24 uczniów z klas szóstych i piątych przystąpiła do rozwiązania zadań testowych. Nasi humaniści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu analizy i interpretacji tekstów kultury, składni, frazeologii, ortografii i interpunkcji, tworzenia wypowiedzi pisemnych.

Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Monika Boral, Agnieszka Dawczyk, Małgorzata Krasoń zakwalifikowała do części ustnej tych uczniów, którzy uzyskali co najmniej 28 punktów z części pisemnej.

W dniu 5 listopada grupa najlepszych przystąpiła do trudnego zadania – opowiadania przed publicznością. Z przyjemnością podziwialiśmy odwagę, pomysłowość i zdolności oratorskie naszych podopiecznych.

Teraz z niecierpliwością oczekujemy na informacje dotyczące osób zakwalifikowanych do etapu rejonowego.AD1