II Miejski Konkurs Wiedzy o Mieście CzęstochowaII Miejski Konkurs Wiedzy o Mieście CzęstochowaII Miejski Konkurs Wiedzy o Mieście Częstochowa

„Jak dobrze znasz swoje miasto?” to tytuł II Miejskiego Konkursu Wiedzy o Mieście Częstochowa zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 13 im. K. Makuszyńskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

We czwartek 22 października 2015r uczniowie siedmiu szkół podstawowych wykazali się znajomością historii miasta, samorządu lokalnego oraz środowiska przyrodniczego, w jakim żyjemy. Zaprezentowali również umiejętność posługiwania się planem miasta. Uczestnicy pracowali w zespołach trzy osobowych, wykonując zadania indywidualnie i grupowo. Zmagania uczniów były oceniane przez jury, w skład którego weszli: gość specjalny lekarz stomatolog Piotr Kuźnik, leśnik z Nadleśnictwa Złoty Potok Radosław Ryder, Radna Dzielnicy Lisiniec Jolanta Bachniak, Przewodnicząca Rady Rodziców SP 13 Maja Skiba, Dyrektor Gimnazjum nr 13 Maciej Wawrzaszek, Dyrektor SP 13 Iwona Olszówka oraz nauczyciele szkół biorących udział w konkursie. Nad wszystkim czuwały organizatorki konkursu Sylwia Brewczyńska-Grynbaum, Anna Adamowska, Paulina Talar oraz Martyna Zielińska.

Stomatolog Piotr Kuźnik wygłosił interesującą prezentację zatytułowaną „Stomatologia dawniej i dziś”. Zachęcał również do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Leśnik Radosław Ryder ciekaw był czy młodzi mieszkańcy Częstochowy umieją rozpoznać drzewa rosnące w naszym regionie.

Zwycięzcami okazały się drużyny ze szkół:

1. SP 46 –nauczyciel Agnieszka Górnik
  2. ZSP 2- nauczyciel Beata Bednarczyk
  3. ZSP 1- nauczyciel Ilona Nawrot,  SP 31- nauczyciel Joanna Pawłowska-Kramer

Zobaczyć można też było prace plastyczne wykonane przez uczniów klas I-III na temat „ Częstochowa z dawnych lat” . Zainteresowanie tematem było duże, przysłano ponad 50 prac. Zwycięzcami zostali:

I MIEJSCE – Jagoda Sikora kl. III  ZSP 1 – Ilona Nawrot, Agata Filipiuk-Mojsa

II MIEJSCE – Daria Pelc kl. III SP 48 – W. Jakubowska

Zuzanna Bajor kl. III SP 10 –  Beata Bednarczyk

III MIEJSCE – Jakub Mentel kl. III SP8 – Barbara Gruzla

Karolina Brewczyńska kl. II SP13 – Iwona Bukowska-Turska

Julia Pyka kl. III SOSW 1- Teresa Duda, Wiesława Balas

WYRÓŻNIENIA: