VII Wojewódzki Konkurs Poetycki „Pamięci Haliny Poświatowskiej”

29 października 2015r. (czwartek) o godz. 12.00 w Muzeum Częstochowskim Domu Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej przy ul. Jasnogórskiej 23 w Częstochowie miało miejsce uroczyste podsumowanie VII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Pamięci Haliny Poświatowskiej”.
Konkurs ten odbywa się pod patronatem pana Stanisława Fabera, Śląskiego Kuratora Oświaty, oraz pana Krzysztofa Matyjaszczyka, Prezydenta Miasta Częstochowy.
W konkursie uczestniczyło 37 uczniów z 21 szkół województwa śląskiego. Jury w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Hurnik (AJD – przewodnicząca), prof. Maria Nasińska, Beata Brodowicz-Szymanek, Barbara Łysak oraz Zbigniew Myga (brat H. Poświatowskiej) przyznało m.in dwie równorzędne I nagrody w kategorii szkół podstawowych. Otrzymała je Aleksandra Chazy za wiersz „Prośba” i Nikola Breguła za wiersz „Jestem jaka jestem”.
Uczennica naszej szkoły – Paulina Celej z kl. VIa – zdobyła w tym trudnym konkursie pierwsze wyróżnienie i odebrała nagrodę z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy – p. Ryszarda Stefaniaka. Miała też okazję zaprezentowania swojego utworu „Ptaku mojego serca…” przed zgromadzoną publicznością.
Opieka merytoryczna: p. M. Krasoń i p. M. Makowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!