Ciekawy świat zajezdni MPK

10 października 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego SP nr 13 odbyły ciekawą wycieczkę do bazy przedsiębiorstwa MPK w Częstochowie.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od warsztatów tramwajowych. Nasi najmłodsi wychowankowie mieli możliwość porównać wygląd zewnętrzny i wewnętrzny tramwaju, dawniej i dziś. Co więcej, mogliśmy okazję zobaczyć  niezwykły pojazd poruszający się po szynach, zabytkową perełkę tramwajową, która po 30 latach oczekiwań wyjechała na tory 17 października 2018 r.
Uczniowie zwiedzili całą zajezdnię, warsztaty z ogromnymi maszynami oraz myjnię. Poznali też specyfikę pracy motorniczego.
Najciekawszym przeżyciem było jednak zejście do kanału w stacji diagnostyki i zobaczenie na własne oczy, co takiego tramwaj ma „pod spodem…”
Dla Zerówkowiczów była to ciekawa i pouczająca wycieczka. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom MPK za miłe przyjęcie i pokazanie nam tego, czego nie można zobaczyć na co dzień.
JB, MW