VI edycja Konkursu Historycznego ” DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

W dniu 25.10.2018r. w naszej szkole miała miejsce kolejna już  edycja Konkursu Historycznego pt. „Drogi do niepodległości”. Corocznie  jest on organizowany w przededniu naszego narodowego święta i wpisuje się w kalendarz szkolnych obchodów Święta Niepodległości. W tym roku konkurs był wydarzeniem szczególnym ze względu na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz fakt, że nasz konkurs ma już zasięg powiatowy.Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs objęty został patronatem księdza biskupa Antoniego Długosza.

W tym roku w zmaganiach konkursowych wzięło udział 31 uczniów. Uczestników  przywitał dyrektor szkoły p. Maciej Wawrzaszek, który życzył młodym miłośnikom historii powodzenia i podkreślił, że ich udział w wydarzeniach związanych z obchodami zbliżającego się wielkiego święta jest wyrazem postawy prawdziwego Polaka. Najlepsi z uczestników spotkania odbiorą nagrody i wyróżnienia z rąk księdza biskupa A. Długosza w czasie uroczystej akademii, która zaplanowana została na 9 listopada.

Zatem wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Organizatorzy: A. Lechowska – Łękawa, M. Krasoń.