Zaczynamy naukę

We wtorek, 2 września, w SP nr 13 w Częstochowie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Tradycyjne już uczniowie rankiem spotkali się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, a następnie przyszli do szkoły. W sali gimnastycznej czekali na nich wychowawcy, nauczyciele i dyrektor szkoły. Pan Dyrektor Maciej Wawrzaszek powitał uczniów, którzy we wtorkowe przedpołudnie rozpoczęli nowy rok szkolny. Przypomniał o wydarzeniach sprzed 80 lat, kiedy to rozpętało się piekło II wojny światowej. Prosił o mobilizację i życzył wszystkim dużo sił do nauki. Po wystąpieniu Pana Dyrektora uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych. Otrzymali od wychowawców plany zajęć oraz przekazano im informacje organizacyjne.

cw