Wycieczka klasy III A i III B do Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „SCOUT”

8 marca 2018 r. klasy IIIA i IIIB wybrały się do Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „SCOUT” w Częstochowie. Tam pod opieką swoich wychowawców Doroty Morawiec i Barbary Jezierskiej oraz wykwalifikowanych trenerów wzięli dział w zajęciach sportowych. Po rozgrzewce i zabawach ruchowych przy muzyce („Zumba Kids”) instruktorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Każdy mógł spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Wielką frajdę sprawiły dzieciom zajęcia z akrobatyki z wykorzystaniem podwieszanych chust, rywalizacja w zawodach na kręgielni i gra w squasha. Dużą atrakcją, szczególnie dla chłopców, były zajęcia z boksu. Na ringu i w sali z workami bokserskimi mogli dać upust swym emocjom. Ogromną niespodzianką był pokaz umiejętności Mistrza Polski w żonglowaniu piłką nożną. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem mistrzowskich zdolności. Zwiedziliśmy też siłownię, wrotkarnię oraz ścianę wspinaczkową. Po tak intensywnym treningu, zamęczeni, lecz bardzo zadowoleni powróciliśmy do szkoły. Zmagania sportowe przysporzyły dzieciom wiele radości i pokazały, że sport oprócz przyjemności uczy współpracy i zdrowej rywalizacji. To był udany dzień.

BJ