Wróciliśmy do szkoły!

Ale jak to? Wakacje się już skończyły? Serio??  No właśnie tak! 3 września, chcąc nie chcąc, cała szkolna społeczność „Trzynastki” wróciła do szkoły.

W poniedziałek rano uczniowie pojawili się w kościele przy ul. Wręczyckiej, gdzie ks. proboszcz Janusz Wojtyla odprawił mszę inaugurującą nowy rok szkolny2018/2019. Warto odnotować, że były tam obecne poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie i Gimnazjum nr 13 w Częstochowie.  Za rok już tak nie będzie. W kościele pojawi się już tylko jeden poczet sztandarowy, poczet SP nr 13…
Po mszy uczniowie przyszli do szkoły. Tam, w sali gimnastycznej czekali już na nich wychowawcy i dyrektor szkoły p. Maciej Wawrzaszek. Pan Dyrektor przypomniał o tym, że w tym roku szkolnym będziemy świętować jubileusz 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, prosił ośmioklasistów i uczniów trzecich klas gimnazjów o to, aby przyłożyli się do pracy, gdyż czeka ich w kwietniu niezwykle ważny egzamin. W swoim przemówieniu p. Dyrektor wspomniał także o chwili, gdy rozpoczęła się II wojna światowa oraz życzył wszystkim – uczniom, nauczycielom i rodzicom – wszystkiego, co najlepsze z okazji inauguracji nowego roku szkolnego.
Teraz , na koniec tego artykułu, informacja najważniejsza ! Za 10 miesięcy znów wakacje !!!
cw
Zdjęcia: Martyna Zielińska i cw