Wrażenia z wycieczki klas: I b i I c

19 października 2017r. był dniem pełnym wrażeń dla uczniów z klasy I b i I c. Najpierw młodzi melomanii pojechali do filharmonii, gdzie uczestniczyli w poranku muzycznym pt. „Uśmiechy i miny muzycznej krainy”. Pełni skupienia i uwagi poznawali dźwięki instrumentów muzycznych (fortepian, saksofon, akordeon) i brzmienie śpiewu klasycznego.

Po zakończonym koncercie pierwszoklasiści udali się do parku jasnogórskiego. Tam najważniejszym celem było zebranie bukietu jesiennych liści i wyszukanie kasztanów. Podczas spaceru spotykali na swej drodze różnorodne zwierzątka: był pokaz zwinności wiewiórki, karmienie rybek i obserwacja kaczek i gołębi. A ile przyjemności z rzucania liśćmi w stronę rówieśników!

Piękna jesienna pogoda zachęciła wszystkich do powrotu spacerem do szkoły. Pierwszaki bez zbędnego narzekania wróciły pieszo z Jasnej Góry na Lisiniec.

Kolejnego dnia uczniowie wykorzystali zebrane przez siebie skarby jesieni podczas zajęć  plastyczno – technicznych.

Anna Adamowska

Iwona Bukowska – Turska