Wiedeń okiem pani Lary

Uczniowie „Trzynastki” mieli okazję, aby dowiedzieć się czegoś więcej o Austrii i sprawach związanych z kulturą i historią tego kraju. Gościliśmy w naszej placówce rodowitą Austriaczkę, która zechciała naszym wychowankom poopowiadać trochę o stolicy jej ojczyzny.
W piątek, 6 kwietnia, lekcję języka niemieckiego w klasie V a poprowadziła pani Lara Maria Schmuck, studentka turystyki z Wiednia.
Tematem lekcji były osobliwości tego pięknego miasta nad Dunajem, a także postacie z historii Cesarstwa Austro-Węgier, przede wszystkim
słynne Cesarzowe: Maria Teresa oraz żona cesarza Franciszka Józefa I, przepiękna Sissi.
Odbył się też mini quiz wiedzy o Wiedniu z nagrodami. Wizyta gościa z Wiednia była kolejnym z serii spotkań przybliżających naszej młodzieży Austrię. Spotkanie zostało zorganizowane przez częstochowski oddział Towarzystwa Polsko – Austriackiego.
Ewa Buszko