Polak za granicą

Mieliśmy kilka dni opóźnienia. Wybaczcie ! Poprawimy się !! Dzisiaj publikujemy informację o Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego „Polak za granicą”

W naszej szkole, już po raz czwarty, odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „Polak za granicą”. Tym razem uczniowskie zmagania odbywały się pod hasłem: „Polak poznaje swoje zainteresowania”. W zmaganiach – zadaniem było rozwiązać test z języka angielskiego lub niemieckiego – wzięło udział 40 reprezentantów z 21 szkół z Częstochowy i powiatu częstochowskiego.
– Poziom był naprawdę wysoki –  mówi Elżbieta Kaczmarek, anglistka i nauczycielka chemii, pracująca obecnie w SP nr 13 w Częstochowie. – Osoby, które zdecydował się wziąć udział w tym konkursie, były doskonale przygotowane. Cieszymy się z faktu, że znajomość języka angielskiego – wśród uczestników tych zmagań – z roku na rok jest coraz wyższa.
Wyniki: I miejsce. Łukasz Rogalski (Szkoła Podstawowa nr 24 w Częstochowie) – opiekun p. Katarzyna Leszczyńska.
II miejsce. Martyna Szcześniak (SP nr 13 Częstochowa) – opiekun p. Barbara Janicka i p. Joanna Tomżyńska.
III miejsce. Karolina Pyś (SP nr 54 w Częstochowie) – opiekun p. Małgorzata Piotrowska i Agnieszka Szyda.
Wyróżniania. Kaja Służałek (SP nr 3 w Kłobucku)  – opiekun Katarzyna Kochalska, Sylwia Galle, Kinga Sowińska. Paulina Kołodziejczyk (Szkoła Podstawowa w Kłomnicach) – opiekun Joanna Suliga.
Dominik Kumiszczo  (SP nr 48 w Częstochowie) – opiekun Magdalena Kieć i Piotr Haziak.
cw