Wędrówka z uśmiechem na twarzach

Rajd 1

Rajd czwartoklasisty już za nami! Nie ma co ukrywać! Wędrówka po drogach i bezdrożach w gminie Konopiska sprawiła wszystkim młodym piechurom z „Trzynastki” wielką frajdę !
W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 25 września. Przez warstwę chmur nieśmiało przebijały promienie słoneczne, toteż wszystkim dopisywał świetny humor.

Pierwszy etap wycieczki pokonaliśmy autokarami, które zawiozły nas na start naszego rajdu, stąd dziarskim krokiem ruszyliśmy w kierunku leśnego szlaku. W trakcie wędrówki okazało się, że spora grupa naszych milusińskich jest wytrawnymi grzybiarzami. Niektórzy mogli pochwalić się dość sporymi zbiorami.

Wspólne rozmowy, „podglądanie” przyrody, pamiątkowe zdjęcia – wszystko to sprawiło, że czas minął bardzo szybko i wkrótce dotarliśmy do mety naszego rajdu – Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konopiskach. Tu każdy znalazł coś dla siebie. Spora grupa czwartoklasistów odkrywała uroki placu zabaw i plaży nad zalewem. Drużyny piłkarskie ze wszystkich klas czwartych wzięły udział w rozgrywkach piłki nożnej. Następnie pod czujnym okiem wychowawców zespoły klasowe stoczyły zaciekłą walkę o pierwsze miejsce w biegu sztafetowym. Stawka była wysoka – piątki z wychowania fizycznego dla zwycięskiego zespołu. Tu nie było zaskoczenia: I miejsce zajęła klasa IVd, II miejsce – klasa IVc, natomiast III miejsce – klasa IV b. Na utrudzonych wędrowców i sportowców czekał ciepły posiłek – kiełbaski z grilla. Wreszcie nadszedł najważniejszy punkt rajdu – uroczyste ślubowanie. Wszyscy uczniowie głośno powtarzali tekst przysięgi, a przewodniczący klas, na pamiątkę tego wydarzenia, otrzymali z rąk wychowawców dyplomy, potwierdzające fakt przyjęcia ich w poczet uczniów klas starszych. Zmęczeni, ale szczęśliwi wracaliśmy autokarami do szkoły. W drodze powrotnej padały z ust uczniów konkretne deklaracje – „W przyszłym roku też idziemy!”

AD