WARSZTATY KOŁA BIBLIJNO-MISYJNEGO

W styczniu odbyły się kolejne warsztaty Koła Biblijno-Misyjnego. Tym razem tematyka zajęć związana była z Tajemnicą Bożego Narodzenia.

Pierwszym zadaniem uczestników była praca plastyczna, w której uczniowie rysowali komiks w 5 scenach pod hasłem: „Co widział osiołek?” Następnym zadaniem było tworzenie rzeźby, która przedstawiałaby jedną ze scen ujętych w komiksie. Jeden z uczniów był rzeźbiarzem, pozostali byli gliną, z której rzeźbiarz miał przedstawić Bożonarodzeniową scenę. Rola rzeźbiarza cieszyła się powodzeniem i każdy kto chciał, mógł wykazać się swoim pomysłem i zdolnościami, tworząc własną bożonarodzeniową rzeźbę. W obu tych pracach uczniowie pobudzali swoją wyobraźnię i rozwijali swoją kreatywność, mieli przy tym wiele radości.

Kolejnym, bardzo emocjonującym, punktem spotkania była gra „TOMBOLA”, w której uczestnicy zdobywali drobne upominki.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem przy żłóbku Dzieciątka Jezus. Każdy również wylosował sobie duchowy dar od Dzieciątka Jezus, który jednocześnie jest zadaniem na Nowy Rok, by żyć w bliskości Boga.

Ci, którzy jeszcze nie uczestniczyli w takim warsztatach, a chcieliby brać w nich udział, mogą zgłaszać się do s. Katarzyny.

 

s. Katarzyna