Warsztaty z edukacji czytelniczej na temat Częstochowy.

Uczniowie klasy 7b pod opieką  P. Konopy i P. Szydy  uczestniczyli w zajęciach promujących edukację czytelniczą i medialną na temat “Częstochowa znana i nieznana – edukacja regionalna”,  zorganizowanych na terenie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN “WOM” . Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizacji przez szkołę Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Uczniowie z zapałem brali udział w zajęciach prowadzonych przez pracownika biblioteki, zapoznali się ze zbiorami, w których znajdowało się wiele ciekawych i nowych faktów i wydarzeń na temat naszego miasta. Młodzież ćwiczyła wyszukiwanie ze zbiorów biblioteki konkretnych informacji związanych z Częstochową. Uczniowie mogli zobaczyć na fotografiach jak zmieniało się nasze miasto na przestrzeni lat oraz dowiedzieć się o ważnych wydarzeniach, które towarzyszyły tym zmianom. Po zapoznaniu się z faktami przyszedł czas na sprawdzenie zapamiętanych informacji, poprzez rozwiązanie testu. Trzeba przyznać, iż uczniowie bacznie słuchali i zdali ten test na piątkę z plusem.

M.K.