W oczekiwaniu na ślubowanie!

 

Pierwszy miesiąc nauki już za nami. Czas najwyższy przedstawić tych, którzy próg szkoły przekroczyli po raz pierwszy, usłyszeli pierwszy dzwonek i zasiedli w szkolnej ławce. Dzisiaj kilka słów o najmłodszych uczniach naszej szkoły – Pierwszoklasistach.
 Już nie tak zagubieni, już zaznajomieni ze szkołą, zgodnie przyznają, że nie było się czego bać, bo szkoła to naprawdę przyjazne miejsce i chodzą do niej z radością. Zawarli nowe znajomości, poszerzyło się grono koleżanek i kolegów, zawiązują się pierwsze przyjaźnie. Panie wychowawczynie są miłe i sympatyczne, z nimi nauka nie wydaje się taka trudna. A i starsi koledzy i koleżanki pomogą w razie potrzeby. Kolorowe książki i przybory zachęcają do nauki. Ale jest również czas na zabawę.
W tym roku szkolnym mamy trzy klasy pierwsze, w której łącznie uczy się 56 osób (20 w klasie I a i po 18 w klasach I b i I c). Pani Dorota Stanek, pani Iwona Bukowska – Turska i pani Anna Adamowska (wychowawczynie klas kolejno I a, I b i i I c) zgodnie przyznają, że dzieci z ich klas z ogromną niecierpliwością wyczekują 11 października. Odbędzie się wtedy Pasowania Pierwszoklasistów. Jest to dla nich bardzo ważne wydarzenie. Oficjalnie zostaną włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 13. Pragną jak najlepiej zaprezentować się tego dnia, dlatego już od miesiąca z wielkim zapałem uczą się nowych wierszyków i piosenek. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość, która odbędzie się w środę, 11 października o godz. 16:30 w sali gimnastycznej.
MZ.
Zdjęcia AK