VIII Powiatowy Konkurs Historyczny ” DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

VIII Powiatowy Konkurs Historyczny

” DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

pod patronatem księdza biskupa Antoniego Długosza

W tym roku już po raz VIII  , odbył się konkurs historyczny „Drogi do niepodległości”. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną konkurs odbył się  w nieco zmienionej formule. Zadaniem uczestników było napisanie  pracy konkursowej ( mile  widziana była forma eseju) na temat

„W stulecie Bitwy Warszawskiej. Moje rozważania na temat znaczenia odniesionego zwycięstwa dla Polski i Europy”.

Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, objęty został patronatem księdza biskupa Antoniego Długosza. Jego główne cele to poszerzenie wiedzy historycznej oraz kształtowanie patriotycznej postawy wśród młodego pokolenia Polaków.

W tym roku czołowe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły deklasując uczestników z innych szkół . Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Maria Wietecha z klasy VIII B

II miejsce – Kinga Radosz z klasy VII C

III miejsce – Julia Chrostowska z klasy VIII B

Jesteśmy dumni z naszych uczniów .Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Organizatorzy:

p. A. Lechowska – Łękawa i p. M. Krasoń.