„Tobie, Ojczyzno…”

Każdego roku w przededniu Święta Niepodległości uczniowie SP 13 uczestniczyli w konkursie recytatorskim poświęconym tematyce patriotycznej.

Również w tym roku, mimo panującej sytuacji epidemicznej, konkurs odbył się bez przeszkód, choć w nieco zmienionej formule. Młodsi i starsi uczniowie prezentowali wiersze polskich poetów o tematyce patriotycznej utrwalone na nośniku i przesłane do organizatorów. Uczestnicy konkursu toczyli zmagania w dwóch kategoriach wiekowych: klasy młodsze – od I do III oraz klasy starsze – od IV do VIII.

W piątek 6 listopada w bibliotece obradowało jury konkursu, które w grupie klas młodszych miało naprawdę trudne zadanie. Mimo niedogodności uczniowie zaskoczyli organizatorów nie tylko frekwencją, ale też przygotowanymi aranżacjami i związanym z tym wkładem pracy. Wyrównany poziom zmusił jury do przyznania równorzędnych miejsc i nagród oraz wielu wyróżnień  🙂

Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za to, że tak licznie i pięknie włączyli się w obchody naszego narodowego święta!

A oto laureaci konkursu:

Klasy starsze: