„Trzynastka” nam wypiękniała!

Ferie. Jedni odpoczywali, inni zakasali rękawy i wzięli się do pracy! Sporo nowości można dostrzec w „Trzynastce” po dwóch tygodniach przerwy w nauce.

– Co się w ostatnich dniach w szkole zmieniło? –  Z takim pytaniem zwróciliśmy się po pani Agaty Karasińskiej, sekretarki SP nr 13.
– Bardzo dużo, zerknijcie sami. –  Była to enigmatyczna wypowiedź, gdyż pani Agata przyzwyczaiła nas do tego, iż zawsze odpowiadała konkretnie na każde zadane pytanie.
– Prosimy o szczegóły – nie odpuszczaliśmy!
– Powiem Wam, że Dyrektor sam na plecach nosił ławki, aby zdążyć na czas. Przejdźcie się po szkole, zobaczcie, co się zmieniło !
Ruszyliśmy! Pierwszy przystanek. Biblioteka. Pachnie farbą. Wszystkie książki nie są jeszcze zniesione, ale czuć świeżość. Miejsce, które nie było odnawiane przez lata błyszczy i – mamy nadzieję – będzie przyciągać uczniów do tego, aby zaglądali tu i szukali literackich, i naukowych inspiracji.
Kuchnia i świetlica szkolna. W kuchni…szok. Nowe meble ! Śliczniusie !!
Przystanek świetlica. Mamy nowość ! I to jaką !! Rada Rodziców zafundowała do tego miejsca magiczny dywan! Jest to nowoczesna forma zabawy, która zapewnia połączenie ruchu z wyświetlanym na podłodze obrazem. Zestaw animacji zawiera różnego rodzaju gry i wizualizacje interaktywne. Koszt  – 7800 zł. A to się dzieci będą cieszyć !!
Wędrujemy dalej! Sale nr 8 i 9. Gruntowny remont. W sali nr 8, oprócz malowania, pojawiło się nowe oświetlenie, a lada chwila będą też nowe krzesła dla uczniów. W sali nr 9 – malowanie i nowa podłoga .

Dotarliśmy do sali nr 3. I tu nas wmurowało ! Nowe kolory ścian, nowe piękne meble, nowe oświetlenie…Dech zapiera!
Na koniec jeszcze zajrzeliśmy do pokoju pana Dyrektora. Tu też zmiany. Nie ma już w gabinecie różowych ścian, jest szarość. Spokój, ład i harmonia…
– Przez te ferie napracowaliśmy się – mówi Maciej Wawrzaszek, p.o. dyrektora SP nr 13. – Zmian jest sporo, ale to, co wykonaliśmy, daje powody do zadowolenia. Muszę podkreślić, że miałem wspaniałych pomocników. Naszych uczniów! Byli to: Maciek Chałubek i Bartek Juszczyk z klasy III c Gimnazjum oraz Szymek Rorat, Krystian Bielecki i Kuba Srogosz z klasy III a Gimnazjum. Dziękuję im bardzo za pomoc ! Zasługują na słowa uznania za to, co zrobili na rzecz szkoły !
Cezary Wachelka