„TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego jest uczestnikiem VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”. Włączyliśmy się w podsumowanie obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych (28 stycznia), jak również Dnia Bezpiecznego Internetu (8 luty).
Zakończenie obchodów odbyło się 16.02.2018 podczas happeningu, w którym uczestniczyliśmy. Rozpoczęliśmy na Placu Biegańskiego, a potem przeszliśmy do Placu Daszyńskiego. Swoim przemarszem chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców Częstochowy na tematykę związaną z ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem w internecie.
W happeningu uczestniczyła młodzież klas II gimnazjum. Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące ochrony danych osobowych.
Izabela Pabin