„Tobie, Ojczyzno…”

W przededniu Święta Niepodległości, we wtorek 5 listopada, w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski ,,Tobie, Ojczyzno…”. Był on jednym z wielu działań poświęconych naszej małej i dużej ojczyźnie, które w tym czasie podejmowane są w naszej szkole.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał pan dyrektor Maciej Wawrzaszek. Uczniowie klas młodszych prezentowali wiersze polskich poetów, w których zgodnie z regulaminem dominował motyw Ojczyzny. Uczestnicy konkursu toczyli zacięte zmagania, zaangażowanie było ogromne,  a sposób interpretacji oryginalny i urozmaicony. Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Monika Boral, p. Małgorzata Krasoń i p. Elżbieta Grabowska wyłoniła zwycięzców, lecz mali artyści muszą uzbroić się w cierpliwość. Dokładne wyniki poetyckich zmagań poznamy podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości w dniu 8 listopada.