Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie !!!! To już koniec akcji zorganizowanej w naszej szkole.

Każdy z uczniów mógł przez chwilę zostać Świętym Mikołajem. Tak też się stało. Z inicjatywy Urzędu Miasta Częstochowy oraz Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” w dniach od 01 do 10 listopada nasza szkoła brała udział w szeroko zakrojonej na terenie miasta akcji dla rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Inicjatywa oparta była na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegała na zbiórce artykułów szkolnych, słodyczy oraz artykułów żywnościowych, a jej celem było przygotowanie przez placówki, które zgłosiły się do akcji 500 paczek dla uczniów polskich szkół na Litwie.

Spontaniczny odzew uczniów naszej szkoły przerósł najśmielsze oczekiwania nas wszystkich. Zaangażowanie społeczności szkolnej było tak duże, iż z zebranych artykułów, zostało skompletowanych około 20 paczek, które zostaną przekazane przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu Panią Konopę  01 i 04 grudnia Parafii Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, skąd trafią na Litwę. Prezenty mikołajkowe zawierały nowe zabawki, gry planszowe, dydaktyczne, artykuły szkolne, książki, plecaki, piórniki, słodycze i wiele innych, których nie sposób wymienić.  Nie można zapomnieć o najszczerszych podziękowaniach dla naszych wychowawców, którzy spisali się na medal mobilizując dzieci i młodzież, aby wzięli udział w tej szczytnej akcji oraz za pomoc rodziców. Dziękujemy również uczniom, którzy po rozpieczętowaniu  i sortowaniu tego co zebraliśmy na prezenty dla chłopców i dziewczynek pomagali Pani Konopie w powtórnym  pakowaniu wszystkich darów.

Liczymy na was w kolejnej zbiórce, tym razem na schronisko w Częstochowie

MK