„Święty Mikołaj na Kresach”

Wesprzyj naszych rodaków na Kresach Wschodnich!

Co roku nasza szkoła bierze udział w akcji pomocy Polakom mieszkającym na terenach dawnych Kresów Wschodnich. Licząc na Państwa empatię, zaangażowanie i otwarte serca oraz mając w pamięci dotychczasową pomoc zachęcamy do udziału w akcji „Święty Mikołaj na Kresach 2023”. Nasza pomoc trafi w tym roku do Szumska, Mickun, Jaszun – Litwa; Rezekne – Łotwa; Stary Konstantynów, Borysław, Berdyczów, Humań – Ukraina.

Bardzo prosimy chętnych uczniów o dostarczenie do wychowawców klas poniższych artykułów, z których to będą skompletowane paczki.

Każda klasa przygotowuje paczkę/paczki z następującymi artykułami.

• Książkę  -lektura dla dzieci,
  • zeszyt,
  • kredki,
  • plastelinę,
  • mazaki,
  • długopis,
  • ołówek,
  • czekoladę,
  • baton orzechowy/owocowy,
  • ciastka zbożowe,
  • dżem
  • żelki
  • konserwa, ryż/kasza/makaron,
  • kartkę z życzeniami świątecznymi od dzieci/młodzieży przygotowujących paczkę

Prosimy klasy o pakowanie zestawu artykułów do kartonów.

Gotowe paczki prosimy przynosić do sali numer 5. Imiona i nazwiska uczniów przynoszących dary będą odnotowane przez wychowawców i przekazane Pani Marcie Konopa, opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zbiórka trwa od 02.10.2023 r. do 27.10.2023 r.

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC