„Święty Mikołaj dla Kresów” POMAGAM NASZYM RODAKOM

Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” we współpracy z Miastem Częstochowa – Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy zgodnie z wieloletnią już tradycją, przystępuje w 2019 roku do akcji „Święty Mikołaj dla Kresów”. Nasza szkoła poprzez  Szkolne Koło Wolontariatu  również kolejny raz angażuje się w pomoc.

Tegoroczna akcja obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. W tym roku planowana jest jednak zmiana zakresu działań. W miejsce dotychczas organizowanej w szkołach zbiórki darów rzeczowych, przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna, celem której będzie zebranie środków pieniężnych z przeznaczeniem na zakup artykułów szkolnych, pomocy dydaktycznych, artykułów żywnościowych oraz na inne formy pomocy materialnej Polakom mieszkającym na Kresach.

Zbiórka publiczna przeprowadzona zostanie poprzez kwestowanie wolontariuszy do puszek w dniach 29.10.19 – 10.11.19.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC

Marta Konopa