Święto Edukacji Narodowej w SP13

Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi,
Nauczyciel również się czegoś uczy.
Paulo Coelho
14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole już celebrowaliśmy ten dzień. Było odświętnie i pięknie.
W związku z sytuacją pandemiczną apele zostały podzielone na trzy tury. Uczniowie klas 2 wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali przedstawienie dla grona pedagogicznego. Mogliśmy podziwiać ich duże zaangażowanie. Nie zabrakło wierszy, piosenek a nawet popularnego w ostatnim czasie tańca „Belgijka”. Nauczycielom i dyrekcji zostały wręczone dyplomy „Nauczyciela z klasą”.
Uczniowie klas starszych pod czujnym okiem p. Magdaleny Kubickiej zaprezentowali inscenizację z przymrużeniem oka. Wśród kadry pedagogicznej co chwilę pojawiał się uśmiech, który świadczył o świetnie przygotowanym i odegranym przedstawieniu.
Wszyscy pracownicy szkoły, bo należy pamiętać, że „Dzień Nauczyciela”, takie określenie stosujemy na co dzień, to również pracownicy administracji, jak sekretarka, kucharka, woźny, sprzątaczka, intendentka, wszyscy mieli dziś swoje święto.
Dzięki Radzie Rodziców, którzy przygotowali poczęstunek mogliśmy spotkać się i uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Gromkie brawa należą się p. Barbarze Jezierskiej, która to w tym roku szkolnym odebrała Nagrodę Prezydenta Miasta za osiągnięcia w sferze szkolnictwa. Również p. dyrektor Maciej Wawrzaszek, po krótkiej przemowie wręczył pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora.
Dyrekcji i wszystkim pracownikom szkoły życzmy wielu sukcesów, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, dużo zdrowia i osobistego szczęścia.
A Wy uczniowie zasiadajcie w szkolnych ławach, bo bez Was nasza praca nie miałaby sensu.