Święto Drzewa 2021

10 października  tradycyjnie obchodzimy Światowy Dzień  Drzewa. Przesłaniem tego ogólnopolskiego  programu  jest podnoszenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie w zakresie ochrony środowiska  popartej  konkretnymi działaniami – sadzeniem  i pielęgnacją drzew.

12 października 2021 r. uczniowie świetlicy,  kl. II a  i  I a aktywnie włączyli się w obchody 19. edycji  ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Święto Drzewa”. Uczniowie przygotowali  projekty graficzne ulubionych drzew oraz plakaty z uniwersalnym przesłaniem, jakim jest  ochrona i sadzenie drzew dla przyszłych pokoleń.

Podczas warsztatów edukacyjnych  Pan leśniczy ciekawie opowiadał o znaczeniu drzew  w życiu każdego człowieka. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali książki o edukacji ekologicznej. Ważnym punktem obchodów tej uroczystości było posadzenie drzewek. Nasi uczniowie wspólnie  z Panem Leśniczym posadzili drzewka przed budynkiem szkoły.

Koordynatorzy projektu:

Dorota Stanek, Anna Chyrzyńska, Ewa Białas.