Święto Drzewa

9 września 2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy już po raz kolejny uroczyście Święto Drzewa. Jest to już XIII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjno – ekologicznego realizowanego w bieżącym roku pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku także czytaliśmy drzewom ulubione utwory literackie.
Gościliśmy leśniczego pana Wojciecha Niewęgłowskiego, który w pierwszej części wygłosił ciekawą prelekcję na temat roli i znaczenia drzew w życiu człowieka. Stwierdził, że sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka. W drugiej części pan leśniczy i wicedyrektor szkoły pan Jacek Staniewski oraz uczniowie posadzili drzewka, min. :
– Drzewko Przyjaźni,
– Drzewko Życzliwości,
– Drzewko Miłości,
– Drzewko Tolerancji,
– Drzewko Serdeczności…
Zaangażowanie uczniów było znaczące. Aktywnie włączyli się w działania ekologiczne.

Koordynatorzy projektu:
Zofia Makowska