Święto Drzewa 2018

10 października tradycyjnie obchodzimy Światowy Dzień  Drzewa. Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w wielu krajach na świecie. Jej głównym celem   jest wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie, propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew. Każdy liść pochłania CO2” to hasło tegorocznego Święta Drzewa. W 2018 roku ambasadorem 16. akcji  sadzenia drzew jest znany aktor Bartłomiej Topa.

Uczniowie kl. II a,  V  b, VI a,  VIII a oraz wychowankowie świetlicy szkolnej aktywnie włączyli się w obchody ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Święto Drzewa”.  W ramach zajęć  świetlicowych  uczniowie pod kierunkiem p. Moniki Mszycy wykonali prace plastyczne „Moje ulubione drzewo”. Z kolei  klasa II a pod kierunkiem p. Doroty Stanek  przygotowała  poranek poetycko – muzyczny  poświęcony ekologii a  pozostali uczniowie  wykonali  oryginalne plakaty z  uniwersalnym przesłaniem, jakim jest sadzenie drzew dla przyszłych pokoleń.

Gościem honorowym uroczystości był Pan Leśniczy, który po części artystycznej wygłosił prelekcję   na temat bezcennej roli  lasu i  drzew  w  życiu człowieka.

Kulminacyjnym punktem obchodów było posadzenie drzewek.  Nasi uczniowie wspólnie  z Panem Leśniczym posadzili  przed budynkiem szkoły  młode świerki.

W 2018 r. obchodzimy  100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, toteż świerki dedykowaliśmy Wielkiemu Polakowi  Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Koordynatorzy projektu:

Zofia Makowska, Dorota Stanek

Anna Chyrzyńska, Ewa Białas.