Najmłodsza szkolna brać

Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się w tym roku 3 września. Przybyli na nią rodzice, nauczyciele i dzieci, które zakończyły wakacyjny odpoczynek i wróciły do szkolnych ławek. Dla uczniów, którzy dopiero po raz pierwszy przekroczyli szkolne mury, bylo to wydarzenie szczególne. Emocje towarzyszyły nie tylko najmłodszym, ale również ich rodzicom. Pierwszoklasistów w sposób szczególny przywitał Dyrektor szkoły. W sumie w trzech klasach pierwszych naukę rozpoczęło 68 uczniów. Wychowawcami klas są: p. Barbara Jezierska (I a), p. Dorota Morawiec (I b) i p. Joanna Woźniak (I c).

Pierwszaki, które rozpoczęły przygodę ze szkołą już dobrze wiedzą, co znaczy być dobrym uczniem. Cierpliwie czekają na dzień pasowania na pierwszoklasistę i ucznia Szkoły Podstawowej nr 13, kiedy to staną się pełnoprawnymi uczniami i członkami społeczności szkolnej. Najmłodsi z ciekawością poznają swoją szkołę i nowych kolegów oraz nauczycieli, wdrażając się do nowych obowiązków uczniowskich i wyzwań.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby szkoła była dla Was nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także „drugim domem”, miejscem przyjaznym, w którym zawsze będziecie się czuli bezpiecznie. Życzymy również wytrwałości i samych sukcesów w nauce.

Barbara Jezierska, MZ