Światowy Dzień Drzewa

10 października  tradycyjnie obchodzimy Światowy Dzień  Drzewa. Jest to międzynarodowa akcja sadzenia drzew odbywająca się w wielu krajach na świecie. Jej głównym celem   jest wzrost świadomości ekologicznej w społeczeństwie, propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew.

Z tej okazji  uczniowie kl. I a, V a, V b i  VII a  zorganizowali happening. Aktywnie włączyli się w  obchody  tego ekologicznego  święta.  Przygotowali oryginalne plakaty  o tym,  jak ważne dla naszego życia są drzewa. Gościem honorowym uroczystości szkolnych był  Pan leśniczy, który w pierwszej części  spotkania  z naszymi uczniami ciekawie opowiadał o bezcennej  roli drzew dla miasta i  człowieka. Stwierdził, że sadzenie drzewek  jest uniwersalnym przesłaniem dla   ludzi.  Po zajęciach dydaktycznych wspólnie  posadziliśmy  przed budynkiem szkoły młode świerki.

Drzewa, nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!

Zofia Makowska

 

4 3 2