Spotkanie z gwiazdą sportu

 

W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klasy IV d wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji „Włącz aktywność”. Czwartoklasiści mieli możliwość wspólnego treningu z Cezarym Trybańskim – pierwszym polskim koszykarzem, który występował w najlepszej lidze świata NBA. Cezary Trybański jest zawodnikiem, który przez kilka sezonów grał w NBA ( m.in. w  New York Knicks, Chicago Bulls i Phoenix Suns), występował także w lidze polskiej (Legia Warszawa), greckiej i litewskiej. Ten mierzący 218 cm koszykarz opowiadał dzieciom i młodzieży o swojej karierze, drodze na szczyt i marzeniach. Marzeniach, które każdy może zrealizować pod warunkiem, że drogę do owych marzeń poprze ciężką pracą.

Po prelekcji Trybański przeprowadził wraz z zaproszonymi uczniami krótką rozgrzewkę, podpisywał autografy i pozował z dziećmi i młodzieżą do zdjęć.

Oprócz spotkania ze sportowcem uczniowie mieli także możliwość wysłuchania prelekcji dietetyka i fizjoterapeuty.

cw