Smart Terminal w naszej szkole!

Kilka dni temu przy szkolnym wejściu od strony szatni pojawiło się kosmiczne urządzenie, które skanuje twarze wchodzących osób, mierząc im temperaturę. Jest to skaner firmy Ganz, który dba teraz o bezpieczeństwo naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i obsługi SP nr 13. Terminal został bezpłatnie użyczony w ramach współpracy ze szkołą przez firmy: Szkoła językowa JustSpeak i SnS Elektroniczne Systemy Zabezpieczeń, reprezentowane przez Panią Magdalenę Trzcińską i Pana Leszka Kyzioła, którym serdecznie dziękujemy.

Smart Terminal to precyzyjny system do pomiaru temperatury ciała, gwarantujący wysoką wydajność i niezawodność. Wykorzystując technologię termowizyjną oraz sztuczną inteligencję w analityce wideo, urządzenie zapewnia szybką detekcję twarzy, precyzyjną weryfikację obecności maseczki na twarzy oraz wysoką dokładność pomiaru temperatury ciała.

System można stosować m.in. do przejść dla personelu w celu umożliwienia szybkiego przemieszczania się z jednoczesną weryfikacją temperatury ciała. Konfigurowalne wyjście bezpotencjałowe NO/NC dostępne w terminalu daje dodatkowe możliwości integracji w zasadzie z dowolnym urządzeniem czy też systemem (np. sygnalizator świetlny, dźwiękowy, otwarcie bramki / tripoda / drzwi itp.).

Poniżej prezentujemy działanie urządzenia w naszej szkole.

źródło inf.techn.: cbcpoland.pl

GN