„POMAGAMY, WSPIERAMY, DAJEMY NADZIEJĘ…..HOSPICJUM TO TEZ ŻYCIE!!”

„POMAGAMY, WSPIERAMY, DAJEMY NADZIEJĘ…..HOSPICJUM TO TEZ ŻYCIE!!” pod tym hasłem już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariaty – p. Martą Konopą, wzięli udział w Marszu Nadziei, którego celem jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. Marsz Nadziei jest imprezą w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei, która co roku organizowana jest na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych dotkniętych chorobą nowotworową. W programie marszu były między innymi: okolicznościowe przemówienia i występy artystyczne. Około godziny 11.00 nastąpił wymarsz uczestników z Placu Daszyńskiego oraz przemarsz II i III Aleją NMP. Uczestnicy niosąc kwiaty żonkili, przypinki żonkila na ubraniach, balony w kolorze żółtym, plansze z hasłami o nadziei około godziny 12.00 dotarli na błonia Jasnej Góry gdzie wszyscy zgromadzeni odmówili modlitwę za chore dzieci i dorosłych będących pod opieką Hospicjum. Możliwość uczestniczenie naszej szkoły w tej akcji jest wynikiem wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicyjnym Ziemi Częstochowskiej. Warto również wspomnieć, iż w kwietniu wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w zbiórki funduszy na rzecz Hospicjum, które odbyły się pod kościołami Archidiecezji Czestochowskiej.
Marta Konopa