PIERWSZA WIZYTA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

W dniach 14 i 15 kwietnia 2015 roku biblioteka Szkoły Podstawowej nr 13 w Częstochowie gościła uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie zostali czytelnikami. Znają już cały alfabet i mogą samodzielnie korzystać z naszych zbiorów.
Pierwsza wizyta miała uroczysty charakter. Na wstępie mali uczniowie zostali zapoznani z lokalem bibliotecznym, księgozbiorem dla najmłodszych oraz regulaminem biblioteki. W przystępny sposób poznali zasady wypożyczania książek obowiązujące w naszej szkole. Jak się okazało doskonale orientowali się w swoich czytelniczych obowiązkach.

Ponieważ był to dzień uroczysty, starsi koledzy z klasy IVc przygotowali krótki program artystyczny. Pierwszoklasiści spotkali się w bibliotece ze znanymi bohaterami utworów dziecięcych: krasnalami czy Wróżką. Honorowym gościem była Książka, która wprowadzała uczniów w biblioteczny świat. Dodatkową atrakcję stanowiły zagadki i rebusy nagradzane słodkimi niespodziankami. Spotkanie z baśniowymi postaciami zakończyło się złożeniem przyrzeczenia przez wszystkich pierwszoklasistów.
W atmosferze radości i zabawy dzieci samodzielnie wybrały sobie książeczki. Każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę zakładkę wykonaną przez starszych kolegów, która ma przypominać o poszanowaniu książeczek. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

P4150221   P4150224

P4140220-2         P4150227